Ahmet Hakan: Sicili temiz bir HDP’liye bakanlık vereceklermiş

"HDP’li bir bakan fikrine, toplumu alıştırmak istiyorlar"

Fotoğraf: AA

Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, CHP’li Dursun Çiçek’in “HDP’li bir isme bakanlık verilebileceği” yönündeki açıklamasını köşesine taşıdı.

Hakan, yazısında Dursun Çiçek ile ilgili şu görüşlerini dile getirdi:

Dursun Çiçek, eski bir CHP milletvekili. CHP’de şu anda bir görevi yok. Bu nedenle yaptığı açıklamanın üzerinde pek durmamıştım.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in de Çiçek’in ardından “Sicili temiz, milliyetçi kesimin itiraz edemeyeceği, PKK ile bağlantısı olmayan bir HDP’li bakan olabilir” şeklinde bir açıklama yaptığını hatırlatan Hakan, şöyle yazdı:

Bu açıklamalardan benim anladığım şu: “HDP’li bir bakan” fikrine, toplumu alıştırmak istiyorlar. Şimdiden.

E diyelim ki oldu. Toplum, “HDP’li bir bakan” fikrine pek itiraz etmedi. Ve sicili temiz bir HDP’liye bir bakanlık sözü verildi.

Peki ama bu durumda... Babacan’a ne verilecek? Davutoğlu hangi makama getirilecek? Meral Akşener için nasıl bir makam bulunacak? Temel Bey için kaç bakanlık ayrılacak? Demokrat Parti “hani bana” derse ne olacak?

Millet İttifakı ve Kemal Kılıçdaroğlu açısından olaya şöyle bir baktığımda aklıma sadece bir Bülent Ortaçgil şarkısı geliyor: “Bu iş zor, çok zor Yonca”.

 

Hürriyet, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU