Hamas: İsrail, Gazze Şeridi'nde bakanlık binalarını bombaladı

Hamas’ın aktardığına göre bir bakanlık binası tamamen yıkılırken diğer bina büyük oranda hasar gördü

Fotoğraf: AA

İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi'nde çalışma ile sosyal kalkınma bakanlıklarının bulunduğu iki binaya saldırı düzenlediği bildirildi.

Hamas'a bağlı Hükümet Basın Ofis Müdürü Selame Marufe, saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

İsrail'in Gazze'de çalışma ile sosyal kalkınma bakanlıklarının bulunduğu binaları bombaladığını belirten Marufe, çalışma bakanlığının yer aldığı binanın tamamen yıkıldığını, sosyal kalkınma bakanlığının bulunduğu binanın ise büyük oranda hasar gördüğünü ifade etti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Marufe, İsrail'in bakanlıkları hedef almasının, sivillere ve sivil kurumlara yönelik işlediği suçların bir yenisi olduğunu söyledi.

İsrail'in, 10 Mayıs'tan bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği yoğun hava saldırılarında şu ana kadar 174 kişi hayatını kaybetti, bin 200 kişi yaralandı.

Doğu Kudüs'te baskınlar

Öte yandan Filistin Esirler Cemiyeti’nden yapılan yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin Doğu Kudüs'ün farklı bölgelerine baskınlar düzenlediği belirtildi.

Baskınlarda başta Eski Şehir olmak üzere Doğu Kudüs'ün farklı bölgelerinde 25 Filistinlinin gözaltına alındığı ifade edildi.

Gözaltı için Vadi Kaddum Mahallesi'ndeki Dâna ailesinin evine baskın düzenleyen İsrail polisinin kadın ve çocuklara saldırdığı kaydedildi.

 

AA, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU