Yeni Şafak yazarı: Pudra şekeri ve hukuk

“Umalım ki AK Parti, ‘kol kırılır yen içinde’ demez de bu Kürşat Ayvatoğlu isimli müptezelin önünü arkasını öğrenmiş oluruz”

Fotoğraf: Twitter

Yeni Şafak yazar İsmail Kılıçarslan, uyuşturucu kullandığı görüntüler gündem olan ve iki kez gözaltına alınıp serbest bırakılan eski AK Parti Genel Merkez personeli Hamza Kürşat Ayvatoğlu hakkında bir yazı kaleme aldı.

Arslan, bugünkü “Pudra şekeri ve hukuk” başlıklı köşe yazısında Ayvatoğlu’nun AK Parti’de çalışması dışında “son derece sıradan bir müptezel olduğunu” söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

“Fakat işte Cüneyt Özdemir dostumuz bile ‘bu büyük bir siyasi kırılmadır’ yazdı” diyen Yeni Şafak yazarı, şu ifadeleri kulland:

 Ben bundan o kadar emin değilim doğrusu. Daha doğrusu o hususta kafam biraz karışık. CHP Teşkilatları peş peşe “taciz-tecavüz” skandalları ile çalkanınca yazdığım şeyi hatırda tutmak gerekir: “CHP’ye oy veren, gönül veren ‘standart’ insanlarla bu taciz-tecavüz skandallarını eşitlemeye çalışmak son derece yanlış ve yaralayıcı olacaktır. Onların bazı Kuran Kurslarındaki taciz olaylarını bütün dindarlarla eşitlemeye çalışması ne denli yanlış ve yaralayıcı ise bu da bu denli yanlış ve yaralayıcıdır.”

Bir AK Parti çalışanının kullandığı kokain üzerinden devletin polisinin-askerinin ciddiyetle yürüttüğü uyuşturucu mücadelesini sarakaya almanın; bütün AK Partilileri töhmet altında bırakacak büyük okumalar yapmanın âlemi yoktur.

Aslına bakılırsa Ayvatoğlu’nun kim olduğunu, neci olduğunu, AK Parti’ye kim tarafından alındığını falan merak etmemiz gerekir. Orada bir “çürük elma silsilesi” varsa onun hesabının görülmesini ummamız gerekir. CHP’nin taciz-tecavüz skandallarında böyle bir “çürük elma ayıklaması” görmemiştik. Tam tersine Kılıçdaroğlu, dümdüz sahip çıkmıştı bu skandallarda parmağı olan isimlere.

Kılıçarslan, temennisini “Umalım ki AK Parti, ‘kol kırılır yen içinde’ demez de bu Kürşat Ayvatoğlu isimli müptezelin önünü arkasını öğrenmiş oluruz” şeklinde aktardı.

 

Yeni Şafak, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU