AK Parti'den Doğu Perinçek değerlendirmesi: 'Yüzde 0 küsur oranındaki partiler yönlendiriyor' iddiasına kâle alınmadığı için cevap verilmedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ "Vatan Partisi’nin böyle bir ittifakın içindeyiz demesini dikkate almanın bir anlamı yok" dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Vatan Partisi ile bir ittifak içinde olmadıklarını belirterek "Bugüne kadar bunlara cevap verilmediyse kaale alınmadığı için" diye konuştu.

AK Parti'li Dağ, Kanal 42'de yayınlanan Sümenaltı programında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in açıklamaları hakkında konuştu. 

"Perinçek'in yorumları bizi bağlamaz"

Hamza Dağ, AK Parti ile Vatan Partisi'nin ittifakı var mı? sorusuna, "Böyle bir ittifakımız yok. O arkadaşların bir eleştirisi varsa bir kere doğru değil. Bizim ittifakımız MHP ile. Doğu Perinçek’in bununla alakalı bir ifadesi var bunun üzerinden bir eleştiri getiriyorlarsa o zaman o Perinçek’in kendi kendine yapmış olduğu yorumların bizi bağlar bir tarafı yok. AK Parti’nin Vatan Partisi veya Doğu Perinçek ile bir ittifakı söz konusu değil" cevabını verdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bunların hepsi fasa fiso

Perinçek’in ‘AK Parti bizim dediğimiz noktaya geldi’ yönündeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Hamza Dağ şunları kaydetti:

Bunların hepsi fasa fiso. Lafı güzaf. Biz ülkeyi yıllardır yönetiyoruz. Ülkeyi nasıl yönettiğimizi biliyoruz. Yüzde 0 küsur oranlarda olan partilerin yönlendirmesi. Bugüne kadar bunlara cevap verilmediyse kaale alınmadığı için. Vatan Partisi’nin böyle bir ittifakın içindeyiz demesini dikkate almanın bir anlamı yok.

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU