Kafasına ok saplanmış halde bulunan geyik, riskli olduğu için tedavi edilemiyor

Yetkililer ‘Carrot' adı verilen geyiğe ötenazi uygulanmayacağına dair söz verdi

Yaralı geyiğin kafasındaki ok, kanama ve enfeksiyon endişesi nedeniyle çıkarılamıyor / Fotoğraf: Lee-Anne Carver-TheGuardian

Kanada'nın Ontario eyaletinde bir geyik, kafasına ok saplanmış bir şekilde, bir yaban hayatı fotoğrafçısı tarafından bulundu. Yaralı geyiğin kafasındaki ok, kanama ve enfeksiyon endişesi nedeniyle çıkarılamıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

The Guardian'da yer alan habere göre, Ontario'nun Kenora kentinde "Carrot" ismini verdiği geyiği kafasında ok saplanmış bir şekilde bulan yaban hayatı fotoğrafçısı Lee-Anne Carver, "Onu böyle görmek çok zordu. Yıllardır hayvan fotoğrafları çekiyorum ve Carrot daha önce gördüklerime hiç benzemiyor" dedi. Carver, ormanda gördüğü kafasına ok saplanmış geyiği paylaşarak yaralı hayvana bir tedavi bulma umudu taşıyor. 

geyik.jpg
Fotoğraf: Lee-Anne Carver/Guardian

 

Kafasına ok saplanmış şekilde olsa da yaşamına devam eden yaralı geyikle ilgili Carver'la iletişime geçen yerel yetkililer Carrot'a ötenazi uygulanmayacağına dair söz verdi. Hayvan koruma yetkilileri ve avcılar, okun geyiğin başından çıkarılmasının kanamayı artırabileceği ya da yara açarak enfeksiyon riski taşıyabileceğini söylüyor. 

Carter, "Böyle olması çok üzücü. Elimle o oku çekip onu iyileştirmek istiyorum ancak ne yazık ki mümkün değil" dedi. 

Tuz yalayan geyiklere karşı sürücüler uyarılmıştı

Kanada’nın Alberta bölgesindeki Jasper kasabasında yetkililer bir süre önce, sürücüleri araçlarından tuz yalamak için gelen geyiklere karşı uyarmıştı.

Yol kenarına yerleştirilen tabelalarda "Geyiklerin arabalarınızı yalamasına izin vermeyin" uyarısına yer verilmişti.

Buna ek olarak yetkililer, yaban hayvanları gören sürücüleri araçlarından çıkmamaları konusunda uyarmıştı.

 

T24, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU