Erdoğan: Dönem kızgın demiri soğutma dönemidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul seçimlerinin yenilenmesi talebiyle ilgili konuştu, “Seçim tartışmalarını geride bırakmalıyız” dedi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Memur-Sen Genel Merkez Hizmet Binası açılış töreninde konuştu.

"YSK noktayı koyduğu zaman bizim için de mesele bitmiştir"

Erdoğan, partisinin İstanbul seçimlerinin iptali istemiyle Yüksek Seçim Kurulu'na yaptığı başvuruyla ilgili “Sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz” dedi. 

"Geçmişimizden bugüne her türlü siyasi parti bu tür yollara başvurmuştur. Bu tür hak arama mücadelesini vermiştir. Son nokta konulana kadar da bunun takipçisi olmuşlardır. Ama olay partime gelince niye rahatsız oluyorsunuz. Sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz. Yüksek Seçim Kurulu noktayı koyduğu zaman bizim için de mesele bitmiştir. Ondan sonra yola devam. Ülkenin bekasını ilgilendiren konularda siyasi görüş ayrılıklarımızı bir tarafa koyup 82 milyonla Türkiye ittifakı olarak hareket etmeliyiz." 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Asıl gündemimize odaklanmamız şarttır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seçim tartışmalarını geride bırakarak, ekonomi ve güvenlik başta olmak üzere asıl gündemimize odaklanmamız şarttır. Dönem, kızgın demiri soğutma, musafahalaşma, kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi yeniden perçinleme dönemidir" diye konuştu. 

Financial Times’a tepki

Erdoğan, Financial Times'ın Merkez Bankası’nın rezervlerinin açıklanandan daha az olduğunu iddia eden haberine ilişkin  "Ne yaparsanız yapın, hangi başlıkları atarsanız atın, Türkiye dimdik ayaktadır, güçlenerek de yoluna devam edecektir" dedi.

"Ey Financial Times, 4 milyon mülteciye ev sahipliği yapan Türkiye'yi sen tanıdın mı? Senin ülkende şu anda ne kadar mülteci var? Hadi bir de onu haber yap bakalım. Bizi birkaç marjinalin iftirası değil, hiçbir araştırma yapılmadan, iddialar teyit edilmeden, işin asıl muhataplarına sorulmadan Türkiye karşıtı her türlü habere, her türlü propagandaya prim verilmesi rahatsız ediyor."

 


Erdoğan'dan Memur-Sen çıkışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimlerin ardından bazı belediyelerde Memur-Sen üyelerinin sendika değiştirmelerinin istendiği iddialarıyla ilgili de konuştu:

"Memur-Sen camiasının seçimler sebebiyle ortaya çıkan tabloda, bulundukları yerlerde dimdik duracaklarına inanıyorum. Ne yapacak, seni makamından mı alacak? Alsın. Seni memurluktan atabilir mi? Atamaz. Çünkü 657 denilen yasa sizi güçlü şekilde koruma altına almıştır. Kaldı ki bu yollara tevessül edenler karşısında arkanızda kapı gibi Memur-Sen camiası var. Bu ülkede şu anda bir hükümet var. Biz hiçbir zaman yapılacak bu zulümlere tribünden seyirci olmayız."
 

 

AA 

DAHA FAZLA HABER OKU