HDP Muş Milletvekili Mensur Işık'ın eşini darp ettiği iddia edildi

Eşi Ebru Işık'ın şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Mensur Işık hakkında uzaklaştırma kararı alındı. Milletvekili Işık, olayla ilgili henüz bir açıklama yapmadı

Mensur Işık / Fotoğraf: Twitter

Olay, dün gece Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Mensur Işık ile Ebru Işık çiftinin Ankara Çankaya ilçesindeki evinde meydana geldi. 

Mensur Işık ile Ebru Işık arasında henüz belirlenemeyen nedenle tartışma çıktı. İddiaya göre, Mensur Işık, eşi Ebru Işık'ı yumruklayarak darp etti.

Polislerden yardım istedi

Mensur Işık, hastaneye gitmek isteyen eşine engel olmaya çalıştı ve cep telefonunu sakladı.

HDP'li Işık, eşinin ağrılarının artması üzerine evine 20 kilometre uzaklıkta bulunan Etimesgut ilçesindeki özel bir hastaneye götürdü.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Burada eşinin kendisini muayene eden doktorlardan yardım talep etmesi üzerine hastaneye polis çağrıldı. 

Ebru Işık'ın eşinden şikayetçi olması üzerine adli mercilere taşınan olayda HDP Muş Milletvekili Mensur Işık hakkında uzaklaştırma kararı verildi.

HDP Kadın Meclisi: Kadının beyanı esas alınarak gerekli araştırma başlatıldı

HDP Kadın Meclisi, Muş Milletvekili Mensur Işık'ın eşi Ebru Işık'a uyguladığı şiddete ilişkin yazılı açıklama yaptı. 

Yapılan açıklamada, "Şiddet kimden ve nereden gelirse gelsin karşısında duracağız ve bununla mücadele etmekte ısrarlı olacağımızı bir kez daha kadınlar başta olmak üzere tüm kamuoyuna duyuruyoruz" denildi. 

Konuya ilişkin araştırmaların yapıldığı ve gerekli mekanizmaların işletileceği belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Bu sabah saatlerinde, HDP Muş Milletvekili Mensur Işık'ın eşi Ebru Işık'a şiddet uyguladığı haberi medyaya yansıdı. Basına yansıyan kadına yönelik bu şiddetle ilgili kadının beyanını esas alarak gerekli araştırmayı başlattığımızı belirtmek isteriz.

Kadına yönelik her türlü şiddete karşı mücadele, HDP Kadın Meclisi olarak varlık ve mücadele gerekçemizdir. Şiddet kimden ve nereden gelirse gelsin karşısında duracağız ve bununla mücadele etmekte ısrarlı olacağımızı bir kez daha kadınlar başta olmak üzere tüm kamuoyuna duyuruyoruz.

Konuyla ilgili durumu araştırdığımızı ve gerekli mekanizmaları işleteceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız."

Eşine şiddet uygulamakla suçlanan Milletvekili Işık, olayla ilgili henüz her hangi bir açıklama yapmadı. 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU