Emeklilerin bayram ikramiyelerinin verileceği tarihi belli oldu

İkramiyeler, SSK'lı emeklilere 17-26 Temmuz'da, Bağkur'lu emeklilere 25-28 Temmuz'da ödenecek. Emekli Sandığı kapsamındakilerin temmuz aylık farkı, ağustos aylığı ve bayram ikramiyesi birlikte verilecek

Bakan Selçuk: Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum / Fotoğraf: Twitter

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 17-29 Temmuz tarihleri arasında ödeneceğini açıkladı.

Bakan Selçuk, emekli ve hak sahiplerinin mağduriyet yaşamaması için Kurban Bayramı ikramiyelerinin emekli aylıklarıyla birlikte hesaplara yatırılacağını bildirdi.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, zamlı Temmuz aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyelerinin, Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) emeklileri için 17-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur’lu emekliler için de 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacağını ifade etti.

Ayrıca, Emekli Sandığı kapsamındaki vatandaşların Ağustos ayına ilişkin aylıklarının Kurban Bayramına denk gelmesi nedeniyle Temmuz aylık farkının, Ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin birlikte ödeneceği kaydedildi.

Bu kapsamda ödemeler, Ziraat Bankası’ndan her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz’da, 3. 4. ve 5. gününde alanlara ise 29 Temmuz’da gerçekleştirilecek.

Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilere ise ödemeler 28 Temmuz tarihinde yapılacak.

 

Independent Türkçe, AA

 

 

DAHA FAZLA HABER OKU