Polonya'da ayıyla güreşen adam maske takmamaktan ceza aldı

"Sarhoşken" eski sirk hayvanıyla dövüşen davetsiz misafir, kameralara yakalandı

Polonya'da bir hayvanat bahçesinde ayıların bulunduğu çevrili alana dalan ve hayvanlardan biriyle güreşen bir adam, hayvana eziyetten ceza aldı.

Polonya'nın koronavirüs tecritini hafifletmesiyle birlikte kısa süre önce yeniden açılan Warsaw şehrindeki hayvanat bahçesinin ziyaretçileri, olayın gerçekleştiği sırada sarhoş olduğu düşünülen 23 yaşındaki şahsın görüntülerini şaşkınlık içinde kaydetti.

Videoda ismi bilinmeyen şahsın, Sabrina isimli büyük bir ayının kendisine yaklaştığı sırada yapay bir adanın etrafında dolaştığı görülüyor.

Alana izinsiz giren adam, yaşlı eski sirk ayısını fark edince telaşlanıyor ve kendini sergi alanını çevreleyen suya atıyor.

İlk başta Sabrina'dan yüzerek uzaklaşmaya çalışıyor ancak hayvan peşine düşüyor ve o da kendini nehre atıyor.

İkili kalabalığın gözleri önünde, suyun içinde bir dakikadan fazla boğuşuyor ve güreşiyor. Bir noktada adam, ayıyı kulaklarından sıkıca tutarak sırtına atlıyor.

En sonunda sersemlemiş hayvanı kendinden iterek uzaklaştırıyor ve can havliyle sudan çıkarak yapay adanın tepesine tırmanıyor.

Hayvanat bahçesinin bir sözcüsü, adamın o anda çevrili alanda sadece Sabrina olduğu için şanslı olduğunu söyledi.

Ann Karczewska, "O önceden bir sirke aitti, yani insanların varlığına alışık fakat kesinlikle bir insan saldırısı beklemiyordu" dedi.

Yetişkin bir adam tarafından saldırıya uğrayan Sabrina yaşlı bir ayı, bu olayı fiziksel anlamda zarar görmeden atlattı ancak büyük strese girdi.

Karczewska'ya göre hayvanat bahçesinin daha genç ve daha dik başlı ayılarından biri orada olsaydı, alana izinsiz giren adam ciddi yaralanmalara maruz kalabilirdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

İtfaiyecilerin onu çevrili alandan kurtarmak için olay yerine gelmesinin ardından tutuklanan adam, hayvana eziyetle ve Polonya'nın Kovid-19 düzenlemelerinin gerektirdiği ağız maskesini takmayarak kamu düzenini bozmakla suçlandı.

Ayda 20 saat kamu hizmeti cezası alan adam, binle 6 bin sterlin (8 binle 50 bin TL) arasında para cezasıyla da karşı karşıya. Adam ayrıca, alkolü bırakmak için söz vermeye de zorlandı.

Karczewska Sabrina'nın boğuşma sırasında zarar görmediğini ama hayvanat bahçesi görevlileri onu yatıştırmak için gelene kadar suda "gergin biçimde hırlayarak" beklediğini belirtti.

Warsaw Hayvanat Bahçesi, ayıların "psikolojik konforunun bozulması nedeniyle" alana izinsiz giren adama yönelik kovuşturmayı desteklediklerini söyledi.

 

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Umut Can Yıldız

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU