Demirtaş: Bizi iktidarlar değil; dayanışma, iyilik ve sevgi kurtaracak

Eski Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Demirtaş, “İktidarın ayırımcı uygulamaları moralimizi bozmamalı. Çünkü umutsuz değiliz. Moralinizi hiç bozmayın. Sağlığınıza dikkat edin” dedi

Selahattin Demirtaş / Fotoğraf: Twitter

4 Kasım 2016 tarihinden bu yana Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın sosyal medya hesabından hesap sorma isteğini canlı tutma çağrısında bulundu.

“İktidarın son günlerde giderek artan olumsuz uygulamalarını bizler de buradan görüyoruz” diyen Demirtaş’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Herkese merhabalar. İktidarın son günlerde giderek artan olumsuz uygulamalarını bizler de buradan görüyoruz. Bu süreçte yapılan adaletsizlikleri ve haksızlıkları asla unutmayalım. Hesap sorma isteğimizi diri tutalım.

İktidarın ayırımcı uygulamaları moralimizi bozmamalı. Çünkü umutsuz değiliz. Umut ve moral için Saray'a değil, birbirimize bakmalıyız. Dayanışmayı güçlendirmeli, birbirimize yardım etmeliyiz. Çünkü aydınlık ve güzel günler ancak bu şekilde gelir.

Bizi iktidarlar değil; dayanışma, iyilik ve sevgi kurtaracak. Moralinizi hiç bozmayın. Sağlığınıza dikkat edin. Kalbimiz ve dualarımız sizlerle.”
 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU