Uluslararası Şampiyonlar Kupası, koronavirüs nedeniyle iptal edildi

Dünyanın önde gelen kulüplerinin mücadele ettiği ve bu yıl 8. kez düzenlenmesi planlanan 2020 Uluslararası Şampiyonlar Kupası 2021'e ertelendi

Fotoğraf: Pixabay

Futbolda 2020 Uluslararası Şampiyonlar Kupası (ICC), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle iptal edildi.

Organizasyonun internet sitesinden yapılan açıklamada, koronavirüs salgınının binlerce insanı etkilemesinden derin üzüntü duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, oyuncuların, antrenörlerin, taraftarların ve turnuvada yer alacak herkesin sağlığı ile güvenliğinin çok önemli olduğu ifade edildi.

 

 

Avrupa'daki futbol liglerinin ve UEFA turnuvalarının ağustos ayı içinde tamamlanması potansiyeli ile bu yaz yapılması beklenen Uluslararası Şampiyonlar Kupası'nın düzenlenmesinin mümkün olmadığı kaydedildi.

Dünyanın önde gelen futbol kulüplerinin mücadele ettiği ve daha önce 7 kez düzenlenen hazırlık turnuvasının 2021'de yapılmasının planlandığı aktarıldı.

 

Benfica - ICC.jpg
Benfica, 2019'da düzenlenen organizasyonu şampiyon olarak tamamlamıştı / Fotoğraf: @IntChampionsCup

 

Geçen sezon 12 takım katılmıştı

2019'da ABD ve Asya'da düzenlenen organizasyona 12 takım katılım gösterdi.

Turnuvada Avrupa'nın büyük takımlarından Milan, Arsenal, Atletico Madrid, Bayern Münih, Benfica, Real Madrid, Fiorentina, Inter, Juventus, Manchester United ve Tottenham'ın yanı sıra Meksika ekibi Chivas, boy gösterdi. 

2018'de organizasyon 18 takımla yapılmış, Manchester City, Liverpool, Borussia Dortmund ve Paris Saint-Germain gibi takımlar, 2019'da Uluslararası Şampiyonlar Kupası'nda yer almamışlardı. 

2017'den sonra ilk defa geçtiğimiz yıl Çin'de de maçların oynandığı şampiyonayı, Benfica kazanmıştı.  

 

 

Independent Türkçe, Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU