TFF Başkanı Nihat Özdemir hakkında suç duyurusu

Kayserili bir avukat, ligleri ertelemeyerek bir süre seyircisiz oynatma kararı veren TFF Başkanı Özdemir hakkında 1’den çok insanı taksirle yaralamaya sebebiyet vermek iddiasıyla suç duyurusunda bulundu

Fotoğraf: AA

Kayserili Avukat Seyit Halil Yüzgeç, Türkiye’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının ortaya çıkmasının ardından, ligleri ertelemeyerek bir süre seyircisiz oynanması kararı veren Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir hakkında suç duyurusunda bulundu.
 

AW976710_01.jpg
Avukat Seyit Halil Yüzgeç​​​​​​​ / Fotoğraf: İHA


Konuya ilişkin açıklama yapan Avukat Yüzgeç, Fatih Terim’in basın toplantısında uyarmasına rağmen TFF Başkanı Özdemir’in ligleri ertelemediğini belirterek, “Futbol Federasyonu ligleri ertelemeyerek birçok futbolcumuzu, spor camiasındaki birçok insanı ve orada çalışan top toplayıcısı çocuklardan diğer insanlara kadar Fatih Terim’in de birebir ‘Benim çocuklarım’ dediği sporcu ve ailelerini tehlikeye atmıştır” dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bu durumun çok sayıda hasta ve hastalıklarla boğuşulmasına sebebiyet verdiğini ifade eden Yüzgeç şunları kaydetti:

Buna ilişkin olarak da biz de Nihat Özdemir’in şahsına çünkü kendi şahsi açıklaması; ‘Ben, kendim bu kararları alabilecek tecrübeye sahibim’ diye bilinçli olarak da kendisi bir ifadede bulunmuştur. Bu süreçte bilinçli taksir olduğu kanaatindeyim. Zira sağlık bakanımızın, hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalar çok nitelikli, korumaya dönük çalışmalara aykırı olacak şekilde ve Fatih Terim’in basın önünde kendisini uyarmasına rağmen bir, bir buçuk hafta maçları oynatmaya devam etmiştir. Çok sayıda oyuncuyu ölüm riski altına atmıştır.

Fatih Terim, Abdürrahim Albayrak gibi önemli isimlerin hasta ve karantinada olduğunu hatırlatan Yüzgeç,  “Bu henüz bizim bildiğimiz süreçte meşhur, bildiğimiz isimler üzerinden yapılan değerlendirme. Fatih Terim’in de açıklamalarında ‘Bal ligindeki çocuklarımız ne olacak’ dediği gibi alttaki liglerde birçok insan hayati tehlikeye atılmıştır. Bununla ilgili olarak 1’den çok insanı taksirle yaralamaya sebebiyet verme yüzünden Başkan Özdemir hakkında suç duyurusunda bulunduk” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu başkanlığında toplanan lig başkanları, Türkiye'de koronavirüs vakalarının artmasının ardından 19 Mart'ta liglerin ertelenmesi kararını vermişti.

 

Independent Türkçe, İHA

DAHA FAZLA HABER OKU