Kış Konserleri serisi Altın Gün’le son buluyor

Konserler 28 – 29 Şubat’ta Babylon’da gerçekleşecek

(YouTube)

Garanti BBVA’nın Kış Konserleri serisi 28 – 29 Şubat’ta Babylon’da gerçekleşecek iki konserle son buluyor.

Nesilden nesile aktarılan Türk halk müziği bestelerini funk ritimleri, surf gitarlar, bağlama ve analog klavyenin buluşmasıyla zenginleştiren grup Altın Gün'le tamamlanacak Kış Konserleri unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatacak.

Müzik severlerin yoğun ilgi gösterdiği, 2020 Grammy Ödülü’ne de aday gösterilen Altın Gün’ün Babylon’da iki gün art arda vereceği konserlerin biletleriyse günler öncesinden tükendi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Garanti BBVA’nın merakla beklenen İlkbahar Konserleri'nin programı da önümüzdeki günlerde açıklanacak.

70’ler Türkiyesi'nin türler arası psikedelik akımından etkilenmesiyle ortaya çıkan Altın Gün, gitarda Ben Rider, basta Jasper Verhulst, davulda Nic Mauskovic, vokalde Merve Daşdemir, sazda, tuşlularda ve vokalde Erdinç Yıldız Ecevit ve perküsyonda Gino Groeneveld’den oluşuyor.

İlk çıkış albümleri “On”u Bongo Joe Records etiketiyle yayımlayan Altın Gün, Selda Bağcan’dan Barış Manço’ya, Erkin Koray’a uzanan geleneksel repertuvarlarını ve daha önce duyulmadık örnekleri de gün yüzüne çıkarıyor.

Başta Neşet Ertaş olmak üzere nesilden nesile aktarılan Türk halk müziği bestelerini funk ritimleri, surf gitarlar, bağlama ve analog klavyenin buluşmasıyla zenginleştiren grup; Le Guess Who?, Great Wide Open, Desert Daze, Beaches Brew, Best Kept Secret, Down the Rabbit Hole, Pukkelpop gibi festivallerin yanı sıra başta Avrupa, Amerika ve Kanada olmak üzere dünyanın birçok şehrinde sahne aldı.

Tame Impala, King Gizzard and The Lizzard Wizard, Edward Sharpe & The Magnetic Zeros, Phosphorescent ve Amyl and The Sniffers gibi birçok önemli isimle aynı sahneyi paylaşan Altın Gün; 2019’da yayımladığı ikinci albümleri “Gece” ile “En İyi Dünya Müziği Albümü” kategorisinde 2020 Grammy Ödülü’ne aday gösterildi.

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU