Soylu: İstanbul'da 285 kilogram eroin ele geçirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da 285 kilogram eroin ele geçirildiğini duyurdu

Fotoğraf: AA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul'da 285 kilogram eroin, Kocaeli'nde 53 kilogram skunk ele geçirildiğini bildirdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bugün, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından 285 kilogram eroin, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından 53 kilogram skunk ele geçirildi. Emniyet teşkilatımızı ve emeği geçen tüm polislerimizi tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Balık yüklü panelvanda yakalandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yakalandığını duyurduğu 53 kilogram skunk, Anadolu Otoyolu'nda durdurulan balık yüklü panelvan tipi araçta ele geçirildi.

skunk.jpg
Anadolu Otoyolu'nda durdurulan balık yüklü panelvan tipi araçta 53 kilogram skunk ele geçirildi / Fotoğraf: AA

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, uyuşturucu imal ve ticaretinin engellenmesine yönelik çalışmalar kapsamında polis ekiplerince Anadolu Otoyolu'nda operasyon düzenlendi.

Durdurulan balık yüklü panelvan tipi araçta narkotik dedektör köpeği "Talisca" ile yapılan aramada, aracın zeminine özel yapılan bölümde 50 paket halinde 53 kilogram skunk bulundu.

Olayla ilgili bir şüpheli gözaltına alındı.

Soylu, Deniz Feneri Derneğinin gecesine katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Deniz Feneri Derneğinin kuruluşunun 25. yılı nedeniyle Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen programa katılarak bir konuşma yaptı.

Sivil tolum alanında çalışmaların hızla sürdüğünü söyleyen Soylu, 2004'ten bu yana özellikle sivil toplum alanında dernek sayısında yüzde 76, dernek üyesi sayısında yüzde 116 artış sağlandığını kaydetti.

Soylu, dernek gelirlerinde ise son 10 yılda yüzde 363 oranında artış sağlandığını ve şu an itibarıyla ülkedeki toplam aktif dernek sayısının 121 bin 874 olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu;

Ülkemizde kamu yararına çalışan dernek sayısı da 363'e ulaşmıştır. Bu sayıların az olduğunu söyleyebilirim, bu sayıyı hep beraber artırabiliriz. Sivil toplum kuruluşlarımızla istişarede bulunmak, sorunlarını ve çözüm önerilerini dinlemek amacıyla 4 bin 270 sivil toplum kuruluşunu ziyaret ettik. Özellikle 15 Temmuz'dan sonra sivil toplum alanının istismarının önlenmesine dönük pek çok adım atıyoruz. Terör bağlantısını ya da suça meyillerini belgelediğimiz yapılara müdahale etmekten çekinmiyoruz

"Afganistan'daki kardeşlerimizi yalnız bırakamayız"

Afganistan'dan İran'a ciddi bir göç dalgasının başladığını aktaran Soylu, "Afganistan heyeti geldi. AFAD ve Kızılay onlarla görüştü. İnsani yardım meselesinde elimizden geleni ortaya koyacağız. Afganistan'daki kardeşlerimizi yalnız bırakamayız. ABD her türlü hesabı yapar. Onlar karıştırırlar, Müslüman coğrafyaya ızdırap verir, zayıflatmaya çalışır ve oradaki insanları sahipsiz bırakmaya çalışır. Ancak ne olursa olsun biz insanlığı yalnız bırakamayız, bırakmayacağız. Elimizden gelen bütün insani yardımı, hep beraber koymaya devam edeceğiz. Ben orada da her türlü gayretimizin olacağına yürekten inanıyorum" ifadelerini kullandı.

"Bunlardan korkulur"

Diyarbakır'da açılan "Hafıza Odası" adlı sergiye ilişkin de Soylu, şunları söyledi:

Ben ticaretin sanatı kullandığını çok gördüm. Siyasetin de sanatı çok kullandığını, çok istismar ettiğini gördüm. Hatta Gezi olaylarında sanatın nasıl vandalizmle bu ülkenin huzurunu bozmak için istismar edildiğine ve kullanıldığına hepimiz şahit olduk. Ancak terörün sanatı kullandığına ilk kez şahit oldum. Bunlardan korkulur. Sanat ötekileştirmez. Sanat terörü kendisine alet etmez. 1,5-2 kilometre ileride Diyarbakır annelerini görmeden hafıza odası yapanlara sadece acıyorum. Bedirhan bebeği o hafıza odası içerisine koymadan teröre meşruiyet kazandırmaya çalışanlara sadece acıyorum. Sanatçı kisvesi altında kendisini terör örgütüne, bir vesileyle terör örgütünün siyasi koluna kullandıranlara daha fazla acıyorum

Büyükelçilere tepki

Soylu, 10 büyükelçinin tutuklu Osman Kavala ile ilgili yaptığı açıklamaya da değinerek, "Kim ne söylerse söylesin. Topuyla gelsinler, tüfeğiyle gelsinler. 10 büyükelçisiyle değil, dünyadaki bütün büyükelçileriyle buraya toplansınlar. Vallahi bu milletten bir kıl dahi koparamazlar" diye konuştu.

 

Indepedent Türkçe, AA

 

DAHA FAZLA HABER OKU