Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz: Galatasaray’ı bilinçli olarak terör örgütüyle eşdeğer tutanların bilin ki bu örgütle ya gizli bağı vardır ya da kripto örgütçüdür

Sarı-kırmızılı kulübün başkanı Mustafa Cengiz, Galatasaray Kulübü’nü terör örgütüyle ilişkilendirenlere çok sert tepki gösterdi

Mustafa Cengiz / Fotoğraf: AA

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sponsorluk anlaşması sırasında kendisine yöneltilen bir soruya çok sert cevap verdi.

Mustafa Cengiz, Galatasaray Kulübü’nün terör örgütüyle ilişkilendirilmeye çalışılması hakkında sorulan soruyu, şöyle yanıtladı:

İsim telaffuz ederek bu terör örgütünün adını tanıtmak istemiyorum. Sizler basın emekçileri insanlarsınız. Dün bir takım gelişmeler oldu, bunları biliyorsunuz. Burada Galatasaray’ın Florya’da antrenmanla ilgili aldığı tavrın içinde bu da var. Temel bu.

Galatasaray’a karşı ciddi biçimde, özellikle bu yıl ön hazırlıklarını gördüğümüz asimetrik bir saldırı var. Nereden, nasıl, ne zaman geleceğini bilmediğimiz, planlı olmayan fakat düzenli şekilde bir saldırı var. Bunlardan birisi de bu olay.

Hocamızın verdiği tepki, Galatasaray’ın verdiği tepkidir. Bu tepki de bir uyarıdır, asla kara liste olayı değildir. Bu uyarı ne basın emekçilerine ne de bağlı oldukları kurumlara yapılmamıştır. Bu tepki, Galatasaray’a karşı oynanmak istenen algıya, iftiraya ve oluşturulmak istenen baskıya bir tepkidir. Bunu lütfen ciddi olarak algılayın.

Burada devlet kurumu TRT var. Galatasaray için devlet ve millet her şeyden önce gelir. Ama siz devletin kanalını kullanarak Galatasaray’ı bir terör örgütüyle bağdaştıramazsınız.

Galatasaray’a karşı malum terör örgütüyle birlikte adlandıranlar bizzat kendileri o terör örgütünün eski ya da kripto mensubudur.

Bu propagandanın etkisinde kalarak bunu tekrar eden bazı cahil, saf kesimleri bir kenara alırsak, Galatasaray’ı bilinçli olarak terör örgütüyle eşdeğer tutanların bilin ki bu örgütle ya gizli bağı vardır ya da kripto örgütçüdür. Bunları diyenleri Galatasaray olarak anında hukuka teslim ettik, etmeye de devam edeceğiz.


“Camialara örgüt temsilcisi denmesi suçtur” 

Galatasaray’ın yanı sıra bütün camialara bu iftiraların atılabileceğini söyleyen Cengiz, “Hem Galatasaray hem Fenerbahçe, Beşiktaş, Eskişehir, Trabzonspor, hiçbir camiayı terör örgütüyle suçlayamazsınız. Orada yöneticilik yapmış terör örgütü mensubu olabilir, şükür ki bizde olmadı. Futbolcu olabilir, taraftar olabilir. Ama asla o camiaya, şu ya da bu örgütün temsilcisi denmesi suçtur, o terör örgütünün amaçlarına hizmet ettiğinizi açıklıkla gösterir. Buradan bütün kamuoyunu uyarıyorum, sadece Galatasaray’ı değil, diğer camiaları da bu örgütle eşdeğer tutanlar varsa, bilin ki onlar örgütçüdür. Bundan emin olabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Basın toplantısının ardından gazetecilerle ayaküstü kısa bir sohbet gerçekleştiren Cengiz, transfer dönemi bittikten sonra basın toplantısı düzenleyeceğini belirterek, “Her soruya açıklıkla ve samimiyetle cevap vereceğim. Ben de doldum artık. Hep ayak üstü bir şeyler söylüyorduk, eksik kalıyordu” diyerek eylül ayı başında basın toplantısı düzenleyeceğini söyledi. 

Ne olmuştu?

TRT Spor'da yayınlanan "Basın Merkezi" programında 15 Temmuz'un üçüncü yılında Atatürk Havalimanı'nda yapılan anma törenine sarı-kırmızılı kulüpten hiçbir yetkilinin katılmamasını yorumlayan Ferudun Niğdelioğlu, Galatasaray'a devletin ve hükümetin ciddi yatırımlar yaptığını belirterek "15 Temmuz Şehitleri'ni anma törenine bir tek Galatasaray'dan yetkili gitmedi. Bu kadar insanımızı kaybettik, 250 şehit verdik. Galatasaray Kulübü'ne bu devlet bu hükümet çok ciddi yatırımlar yaptı" sözleriyle tepki göstermişti.

Sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine Niğdelioğlu yanlış anlaşıldığını dile getirerek, kişisel Twitter hesabından bir açıklama yayınlayarak, "Bugün TRT Spor’da yaptığım bir açıklama Galatasaray camiasında yanlış anlaşılmış. Ben FETÖ ile ilgili herhangi bir çağrışım yaratacak bir söz etmek istemedim. Sayın Mustafa Cengiz şüphesiz devletçi bir isimdir.Sayın başkanı da çok sever, sayarım. Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim" ifadelerini kulandı.

 

 

Sarı-kırmızılı kulüp, Niğdelioğlu'nun açıklamaları üzerine yasal işlem başlatıldığını açıklamıştı. 

 

 

15 Temmuz Şehitleri'ni anma törenine Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner ve Kayserispor Başkanı Erol Bedir katılmış ve birlikte fotoğraf çektirmişlerdi.

 

 

Independent Türkçe, Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU