Engelli pilot gökyüzüne tekerlekli sandalye çizdi

Yaratıcı pilot, "uygun" resmi Buckinghamshire ve Northamptonshire üzerinde yaptı

Yaratıcı uçuş yolunun ekran görüntüsü (FlightRadar24)

Engelli bir pilot, yakın zamanda Birleşik Krallık üzerinde yaptığı uçuşta gökyüzüne bir tekerlekli sandalye "çizdi".

Russ Pinder, iki kişilik ultralight (motoru çok hafif hava araçları için kullanılan terim -ed.n.) Aeroprakt A22LS Foxbat'le "uygun" bir görüntü oluşturmak üzere 27 Mart Pazartesi günü kalkış yaptı.

1 saat 41 dakika süren uçuş Buckinghamshire'da başladı ve uçak, Towcester, Northampton, Daventry ve Lutterworth üzerinden geçti.

Bu olağandışı rota, FlightRadar24'ün dikkatini çekti ve havacılık takip sitesi, bu rotanın görüntüsünü "Uçuşun niteliği hakkında herhangi bir bilgisi olan var mı?" sorusuyla birlikte tweetledi.

 

Kendisini "Twitter'daki Tekerlekli Sandalyeli Uçak Adamı" diye tanımlayan Pinder, "Bendim, tekerlekli sandalye kullanan bir pilotum. Arkasında gerçek bir hikaye yok, sadece resim çizmeyi denemek istedim ve bu uygun göründü" diye yanıt verdi.

Flightradar24 ise "Bizim için gayet mantıklı!" diye cevapladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bir kullanıcının "Nasıl bu kadar mükemmel yaptı?" diye hayret etmesiyle diğer kullanıcılar GPS ve LNav'ı açıklama olarak gösterdi.

Bir kullanıcı "Evet, bunu bir yazılımda planlıyorlar ve otomatik pilotun uçuşu 'çizmesine' izin veriyorlar" diye açıkladı.

Bir diğeriyse "Bu yine de inanılmaz derecede etkileyici" dedi.

Başka bir kullanıcıysa görüntüye daha duygusal bir tepki verdi.

Bu inanılmaz, tekerlekli sandalye kullanıcısı olmaya dair utangaç hissediyordum (4. haftamdayım) [ama] (internette) karşılaştığım ve bir şeyler yapmış kişilerin sayısı, o anlardan birini her yaşadığımda farklı hissetmemi sağlıyor.

Teşekkür ederim ve iyi uçuşlar dilerim.

Pilotların gökyüzünde resimler oluşturmak için önceden belirlenmiş rotalar izlemesi son yıllarda giderek yaygınlaşıyor.

2020'de bir pilot, Lincolnshire semalarında bir hayaleti kovalayan Pac-Man'in resmini "çizmişti".

Ve 2017'de bir pilot, Emirates için Airbus A380 uçağının test uçuşunu yaparken Almanya semalarında dev bir Noel ağacı yaratmıştı.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/travel

Independent Türkçe için çeviren: İpek Uyar

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU