Sözcü ve Korkusuz, 5 gazeteciyle yollarını ayırdı

Gerekçenin ekonomik sebepler olduğu ifade edildi

Fotoğraf: AA

Sözcü ve Korkusuz gazetelerinin ekonomik gerekçelerle 5 gazeteciyle yollarını ayırdığı belirtildi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Gazeteci İsmail Saymaz Twitter hesabından “Sözcü ve Korkusuz gazeteleri Çiğdem Toker, Serpil Yılmaz, Sinan Meydan, Hüsnü Mahalli, Ahmet Takan ve Sezgin Özcan ile yollarını ayırdı. Ayrıca 40 kadar editör, sayfa sekreteri ve teknik elemanın işine son verildi. Gerekçe, ekonomik sebepler olarak gösteriliyor” dedi.

Bunun üzerine Toker, “Sözcü gazetesinde yayımlanan köşe yazılarıma, ‘küçülme’ gerekçesiyle son verildiği bildirildi. Gazete yönetimine ve okurlara bugüne kadarki destekleri için teşekkür ederim” paylaşımı yaptı.

Mahalli’den ise “Yaklaşık beş yıldır yazdığım Korkusuz’daki köşe yazılarıma son verilmiştir. Geçen süre içinde hiçbir yazıma müdahale etmeden yayınlayan gazete yönetimine ve yazı işlerindeki meslektaşlarıma samimi dostluklarından dolayı teşekkür ediyorum” açıklaması geldi.

Sözcü'den açıklama

Sözcü gazetesinden yapılan açıklamada ise "40 gazetecinin çıkarıldığı şeklindeki iddialar yalandır" denildi.

Medyaradar'da yer alan habere göre; açıklama şu ifadelerle devam etti:

Bugün, Halk TV, Tele-1 ve bazı sosyal medya hesaplarında kasıtlı olarak, gerçeğe aykırı şekilde böyle haberler yapılmıştır. Sözcü gazetesi bugün üç yazarla, Korkusuz gazetesi de iki yazarla yollarını ayırmıştır. Onun dışında, Sözcü’den bugün başka kimse çıkarılmamıştır. 5 yazar ile yolların ayrılması, 450 kişinin çalıştığı Sözcü grupta olağan dışı bir durum değildir. Sözcü’den 40 kişinin çıkarıldığı haberleri gerçek dışı olup, karalama amaçlı bu haberlere karşı gerekli yasal işlemler yapılacaktır.

 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU