Kılıçdaroğlu: Türkiye'deki ekonomik, bilimsel ve siyasal fetret dönemini bitireceğiz

CHP lideri, iktidara gelir gelmez PayPal yasağını kaldıracaklarını ifade etti

Fotoğraf: Twitter

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Girişimci ekosistemleri ana paydaşımız olacak. Türkiye’deki ekonomik, bilimsel ve siyasal fetret dönemini bitireceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu, ABD’de Dünya Bankası yöneticileri ve dijital sektör paydaşları ile bir araya geldi ve Twitter’dan mesaj paylaştı:

Uluslararası dijital ödeme sistemleri, Dünya Bankası yöneticileri ve dijital sektör paydaşları ile buluştum. Türkiye’de girişimci gençler PayPal vb. kanallar sayesinde her yıl ciddi gelir elde ediyordu. Türkiye’nin her şehrinden tüm dünyaya katma değeri yüksek ürünler gidiyordu.

“Ne yaptılar? Yasakladılar” ifadelerini kullanan CHP lideri, “Sektörlere danışmadan yaptıkları işlerin bedeli çok yüksek oluyor. 6 yılda Türkiye en az 10 milyar dolar kaybetti. Girişimci gençlerimizi örseliyorlar. İktidara gelir gelmez PayPal yasağını kaldıracağız ve Web 3.0 platformlarını yaygınlaştıracağız” dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Girişimci ekosistemleri ana paydaşımız olacak. Türkiye’deki ekonomik, bilimsel ve siyasal fetret dönemini bitireceğiz. Girişimcilerimizin, gençlerimizin özgürce var olacakları bir ülke çok yakın. Dünyanın ve ülkemizin en parlak zihinleri ile yapacağız bunu.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU