BTP Genel Başkanı Baş'tan "Sosyal Konut" eleştirisi: Toki'yye yapıyorlar

Baş, “Ne ilk TOKİ kampanyası ne de son Tamamen bir seçim yatırımı. Vatandaşımızın bu oyunlara gelmemesi lazım” dedi

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş İnci Sözlük Youtube kanalında takipçilerin sorularını cevaplandırdı.

Özelleştirmelere karşı olduklarını söyleyen Hüseyin Baş, “Madenlerimizden yani altın, petrol, tor, bor, doğalgaz... Türkiye'de trilyonlarca dolar rezerv vardır, bu madenlerden hakkıyla bahseden tek siyasi partiyizdir. Dolayısıyla biz çözümü anlatırız esasında ama bugün toplumumuzun ihtiyacı olan hükümetin yaptığı yanlış işlerin bilinmesi, bugün Türkiye'deki en büyük eksiklik budur” dedi.

“TOKİ kampanyası tamamen bir seçim yatırımı”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan7ın açıkladığı “Sosyal Konut” projesini de eleştiren Baş şu ifadeleri kullandı:

Toki'yye yapıyorlar. Hikaye, yapamazlar, yapmayacaklar. Yapsalar bile 3-5 kişiyi zengin edecekler” şeklinde cevap veren BTP lideri şöyle devam etti; “Bu bir seçim yatırımı. 10 milyona yakın insan başvuracak. Bunun 5 yıllık süreçte 500 binini ev sahibi yapacaklar. Yapsan ne olacak? Bu nasıl bir sosyal devlet? İşin daha acı tarafı; 10 milyon insan başvuruyor. Bu şu demek; Türkiye'de 10 milyon insanın hiçbir konut tapusu yok, üzerine kayıtlı hiçbir şeyi yok ve Anadolu için aylık 14 bin, İstanbul için 16 bin liranın altında bütün ailesini geçindirmekle meşgul oluyor. Bu insanlarla dolu bir ülke inşa ediyorsunuz ve vaat olarak, 'Ben size ev vereceğim' diyorsunuz. Ne diyelim, ‘Allah razı olsun’ mu diyelim! Bu, hikayeden ibaret bir şey. Ne ilk TOKİ kampanyası ne de son Tamamen bir seçim yatırımı. Vatandaşımızın bu oyunlara gelmemesi lazım.

Bir evim olsun diye sizi kandıracaklar, o evi de vermeyecekler buna emin olun. Bunlarla gidersek, iktidar 20 yıldır gelecek 50 yılımızı sattı, bir şans daha verirseniz önümüzdeki 5 yılda da ondan sonraki 50 yılımızı satacaklar, tapulayacaklar başkalarına. Bu bizim için hüsran olacak. Çocuğunu, torununu, neslini, vatanını, milletini düşünen insanlar artık lütfen bu hükümetin bu oyunlarına kanmaktan vazgeçsin.

 

Independent Türkçe 

DAHA FAZLA HABER OKU