Akif Beki: En akıllısı Tuğçe Kazaz

"En akıllıları Hamza, o da kırk gündür direkte bağlı"

Fotoğraf: AA

Karar yazarı Akif Beki, bir grubun haftasonu İstanbul’da “LGBTİ karşıtlığı” ile bir araya gelip eylem yapması hakkında yazdı.

Beki, bugünkü yazısının “En akıllısı Tuğçe Kazaz” başlıklı kısmında gazeteci Abdurrahman Dilipak’ın İstanbul’da düzenlenen eylem hakkındaki “Tek başına LGBT ile mücadele edermiş gibi yapıp hırsızlıkları, cinayetleri ve adaletsizliği görmezden gelirseniz, bereketi olmaz” yorumunu hatırlattı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Eylemde eski manken Tuğçe Kazaz’ın yaptığı konuşmaya değinen Beki, şunları yazdı:

Muhafazakar medya tam tekmil destek verip temsilcileriyle podyumda boy da göstermişti.

Günaha sokuyorlar diye müzik çalanlara tepki gösteren sarıklı-cübbeliler, eski manken-son mücahide rollerindeki Tuğçe Kazaz konuşurken tekbir getiriyordu.

Kimler, kimlerle beraberdi.

Fakat kaderin cilvesine bakın ki... Eylemde, bir tek Tuğçe Kazaz’dan Dilipak’ınkine benzer bir uyarı duyuldu.

“Maalesef Müslümanlar nefsine, kendi cebine, ailesini zenginleştirmeye düşmüş durumda” diye hayıflanıyor, uyanışa ve ayağa kalkmaya çağırıyordu.

“Milletimizi LGBT yapmaya, cinsiyetsizleştirerek yok etmeye çalışan, ailemize saldıran” bireyleri, kendilerini düzeltmezlerse pataklamak isteyen, yine durmazlarsa idam etmeyi önerenler de oradaydı.

Kazaz, işi nefret suçuna vardırma konusunda da işte bu eylem arkadaşlarından ayrılıyordu.

Şunu buyuruyordu:

“LGBTİ lobilerine karşı savaşmak için toplandık. Ama LGBTİ bireyleri ve tercihlerini kesinlikle hedef almayacağız. Allah ‘gidin LGBTİ bireyleri cezalandırın’ demedi. Allah bize bunu tebliğ edin, uyarın, kınayın dedi.”

İki nükte...

Biri, LGBTİ ayrımcılığını korkunç bulan paylaşımı yüzünden Aleyna Tilki konserinin iptal edilmesi. Yerli ve millici belediyenin gerekçesi, kültürümüzle bağdaşmamasıydı.

Erdoğan, 20 yıl önce “eşcinsellerin de kendi hak ve özgürlükleri çerçevesinde yasal güvence altına alınması şart” dediğinde, bağdaşıyordu oysa. Ne değişti?

Diğeri, bir deyim; “en akıllıları Hamza, o da kırk gündür direkte bağlı”.

 

Karar

DAHA FAZLA HABER OKU