Ethem Sancak Vatan Partisi'ne katılıyor

Ethem Sancak 2 Ağustos'ta Vatan Partisi'ne katılımını açıklayacak

Kolaj: Indepedent Türkçe

Eski AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi Ethem Sancak, Vatan Partisi'ne katılacak.

2 Ağustos Salı günü Vatan Partisi İstanbul il Merkezi'nde Doğu Perinçek'in de katılımıyla gerçekleştirilecek toplantıda Ethem Sancak, geçtiğimiz hafta Vatan Partisi heyetiyle Moskova’ya gitmesi hakkında da bilgi verecek.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Amerika'nın desteğiyle iktidara geldik" demişti

30 Mart'ta Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde düzenlenen "Türkiye'nin güvenliği ve NATO" adlı konferansa katılan Ethem Sancak, "Biz Amerika'nın desteğiyle iktidara geldik. Taç giyen baş akıllanır. One minute olayında rest çektik. Batı'nın pranga sistemine kafa tutmaya başladık. Bunu devirebilmek için en son içimize sızdırdıkları FETÖ, 15 Temmuz darbesini yaptı. Biz milletimizin desteğiyle bunları yendik" demişti.

Bunun üzerine Sancak AK Parti'den kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti. Sancak kararı beklemeden AK Parti'den istifa etmişti.

Perinçek: Sancak doğruyu söylüyor

Doğu Perinçek de yaptığı açıklamalarda Sancak'ın iddiasını desteklemişti. Perinçek "'Amerika'nın desteğiyle iktidara geldik' ifadesi gerçek.1996 yılında Rand Corporaion raporu var. Orada diyorlar ki Tayyip Erdoğan Başbakan olacak. Abdullah Gül Dışişleri Bakanı olacak. Hatta biz onu o zaman yayınladık. Cumhuriyet’te büyük bir söyleşi yaptık. Orada da belirttim. Bu bir gerçek, yani 2002 yılında Türkiye Amerika tarafından erken seçime götürüldü. Ve AK Parti hükümete getirildi" diye konuşmuştu.

 

 

 

 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU