AK Parti'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım kampanyasına 39 ilçenin adayı ile start verdi

Yıldırım, İstanbul projelerini pazartesi açıklayacağını söyledi

                                                                                                                                                                  Fotoğraf: AA

İstanbul'da Eyüp Sultan Camii’nde cuma namazı kılan TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. İstanbulluların gönüllerine girmeyi vadediyorum” dedi. 

Namaz sonrası basına açıklamalarda bulunan Yıldırım şunları söyledi: 

"Şu ana kadar açıklanan iki aday var. Birisi Cumhur İttifakı'nın diğeri de diğer ittifakın adayı Ekrem İmamoğlu. Kendisine hayırlı olsun diyorum. Başarılar diliyorum. İnşallah İstanbullulara sadece hizmet değil, İstanbulluların gönlüne girmeyi, İstanbulluları da abad etmeyi şahsım ve arkadaşlarım adına vadediyorum. İstanbul projeleriyle ilgili 7 Ocak Pazartesi günü basınla bir değerlendirme, tanışma toplantısı yapacağız. Orada projelerimizin ipuçlarını vereceğiz. 15 Ocak'tan itibaren de yoğun bir şekilde ilçe belediye başkan adaylarımız, biz İstanbul ile ilgili projelerimizi, önerilerimizi ve İstanbulluların bizden beklediklerini kapsamlı bir şekilde çeşitli vesilelerle duyuracağız."

Hayvan Hakları ile ilgili kanun teklifi

"Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yakın zamanda hayvan haklarıyla ilgili bir kanun teklifinin gündeme geleceğini söyleyen Yıldırım, bunun çalışmasının yapıldığını belirtti. 

Yıldırım’ın Büyükada’daki faytonlarla ilgili bir soruya cevabı ise şu şekilde: 

"Büyükada, diğer adalar son yıllarda çok fazla ziyaretçi alıyor. Buna rağmen oradaki at sayısı azaldı. Hatta öyle ki günün üçte ikisinden fazla bu atları maalesef kullanma yoluna gidiyorlar. Bunun insani bir yanı yok. Buradaki sorunlar neyse oradaki faytoncularla, esnafla görüşülerek bu rezilliğe bir son vereceğiz. Her şey para demek değil, her şey ticaret demek değil. Önemli olan insanların nasıl hak ettiği yaşam şartları varsa, her türlü canlının da aynı şekilde hakları vardır."

Deniz Baykal ziyareti 

Binali Yıldırım, CHP Milletvekili Deniz Baykal’ı da ziyaret ettiğini belirtti. Yıldırım konuyla ilgili, “Zihinsel fonksiyonları yerinde. Çok moralli buldum. Çok güzel karşıladı. Kendisine acil şifalar diliyorum.” dedi. 


 

DAHA FAZLA HABER OKU