True Detective'in 4. sezonunda başrolü Jodie Foster aldı

Foster yetişkin olduktan sonra ilk kez bu diziyle televizyonda rol alacak

Jodie Foster kariyerinde iki Oscar ödülü kazandı (AP)

Jodie Foster, HBO'nun popüler dizisi True Detective'in 4. sezonunun kadrosuna katıldı.

Panik Odası'nın (The Panic Room) yıldız ismi, True Detective: Night Country (Gerçek Dedektif: Gece Ülkesi) adlı dizide Dedektif Liz Danvers karakterini canlandırarak başrolü oynayacak. Foster aynı zamanda, Ay Işığı'nın (Moonlight) yazarı ve yönetmeni Barry Jenkins'le beraber dizinin yönetici yapımcılığını da üstleniyor. Jenkins, HBO'yla 2021'de genel bir TV anlaşması imzalamıştı.

Foster daha önce Netflix için House of Cards, Orange is the New Black ve Black Mirror dizilerinin bazı bölümlerini yönettiyse de dizi, aktrisin yetişkin olarak canlandıracağı ilk televizyon rolü olma özelliği taşıyor.

HBO'nun True Detective: Night Country resmi özeti şu şekilde:

Alaska'nın Ennis kentine uzun kış gecesi çökerken, Tsalal Arktik Araştırma İstasyonu'nu kullanan 6 adam hiçbir iz bırakmadan kaybolur.

Dedektifler Liz Danvers ve Evangeline Navarro davayı çözmek için içlerinde taşıdıkları karanlıkla yüzleşmek ve sonsuz buzun altına gömülü lanetli gerçeklere dalmak zorunda kalacak.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bu aşamada Night Country oyuncu kadrosundan başka bir isim açıklanmadı.

True Detective, Matthew McConaughey ve Woody Harrelson'ın başrollerini paylaştığı ilk sezonundan bu yana oyuncu grubuyla övünüyor.

Dizinin 2. sezonunda Colin Farrell, Rachel McAdams, Vince Vaughn ve Taylor Kitsch rol alırken, 2019'da yayımlanan 3. sezonun baş rollerini Mahershala Ali ve Stephen Dorff paylaşmıştı.

True Detective: Night Country'nin ilk gösterim tarihi henüz belirlenmedi.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU