Prens William ve Kate Middleton'ın 11 yıllık evliliğinin 5 sırrı

Üniversiteden bu yana birlikte olan çiftin üç çocuğu var

Kate Middleton ve Prens William, 29 Nisan 2011'de Westminster Abbey'de dünya evine girmişti (AP)

Prens William ve Kate Middleton, 29 Nisan'da evliliklerinin 11. yılını kutladı.

Peki Cambridge Dükü ve Düşesi'nin birlikteliğinin bunca yıl sağlıklı bir şekilde devam etmesinin sırrı ne?

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Britanya Kraliyet ailesinin geleceğini şekillendireceği düşünülen çiftin George, Charlotte ve Louis adlarında üç çocuğu var.

40 yaşındaki Kate ve 39 yaşındaki William, Kraliyet'in birçok görevini üstlenirken birbirlerine ve çocuklarına vakit ayırmayı hiç aksatmıyor.

Cambridge Dükü ve Düşesi'nin başarılı evliliğinin 5 sırrı şu şekilde:

1. İlişkilerini güçlü bir temele oturttular 

Prens William ve Kate Middleton, İskoçya'daki St. Andrews Üniversitesi'nde öğrenciyken tanıştı. Ancak ikilinin ilişkisinin başlangıçta romantizmle ilgisi yoktu.

İkinci sınıfa geçtiklerinde çift ev arkadaşı olmuş ve diğer iki arkadaşlarıyla birlikte 4 odalı bir evi paylaşmıştı. Ev arkadaşı olan ikili okula sık sık birlikte yürüyordu.

Britanya Kraliyet ailesine dair birçok kitap yazan Robert Lacey söz konusu ilişkinin "arkadaşlığa dayalı" olduğunu dile getiriyor. 

 

AP
Kate Middleton ve Prens William evlenmeden önce yakın arkadaştı (AP)

 

William ve Kate'le bir dönem birlikte kalan St. Andrews öğrencisi Laura Warshauer ise çiftin "kesinlikle uyumlu bir kimyasının" olduğunu söylüyor. 

Warshauer ikiliye dair şu ifadeleri kullanıyor:

Kate ne zaman odada olsa Will açık bir biçimde dikkatini ona verirdi. Öğle yemeğinde yemekhanede otururken ve konuşurlarken bunun ne kadar doğal hissettirdiğini, birbirlerine anlatacakları çok şey olduğunu görmek inanılmazdı.

Cambridge Dükü ve Düşesi, 2010'da nişanlanmadan önce kısa süreli bir ayrılık yaşasa da uzun bir flört dönemi geçirmişti. 

Prens William nişanlandığı dönemde, "Tüm mesele doğru zamanlamayı yakalamaktı" demişti. 

2. İyi evlilikleri örnek aldılar

Çift, 73 yıllık evliliğe sahip Kraliçe II. Elizabeth ve Prens Philip'i yakından izledi. 40 yıldan fazla süredir evli olan Middleton'ın ebeveynleri de ikilinin örnek aldığı evliliklerden biriydi. 

Prens William bir röportajında, "Kate çok ama çok yakın bir aileye sahip. Onlarla gerçekten iyi anlaşıyorum ve bu kadar destekleyici oldukları için çok şanslıyım" ifadelerini kullanmıştı. 

 

AFP
Kraliçe II. Elizabeth, çiftin rol modellerinden biri (AFP)

 

Cambridge Dükü şunları eklemişti:

Çok sevecen, ilgili ve gerçekten eğlenceliler ve bana sıcak davrandılar. Bu yüzden kendimi gerçekten ailenin bir parçası gibi hissettim ve umarım Kate de aileme dair aynısını hissetmiştir.

3. Birlikte hareket edecekleri büyük hedefleri var

Kate Middleton ve Prens William zihinsel sağlık ve gazilere destek dahil olmak üzere önemli gördükleri sorunlara karşı mücadele vermek için birlikte hareket ediyor. 

Akıl sağlığına dair çalışmalar yürüten Jigsaw Charity'nin gönüllülerinden Abigail McDonnell, 2020'de çift hakkında, "Bu soruna gerçekten tutkuyla yaklaşıyorlar. Buna gerçekten önem verdiklerini söyleyebilirsiniz" demişti. 

Çift ayrı ayrı yer aldıkları projelerde de birbirlerini destekliyor. 

 

AFP
Çift, Kraliyet ailesi adına diplomatik görevleri yerine getirmek için sık sık yurtdışına seyahat ediyor (AFP)

 

Getty için Kraliyet ailesinin fotoğraflarını çeken fotoğrafçı Chris Jackson, "Kate onunla gerçekten gurur duyuyor" diyor ve çiftin "güçlü bir takım" olduğunu belirtiyor. 

4. Eğlenmeye vakit ayırıyorlar

Birbirini destekleyen çift karşı karşı karşıya gelmekten de hiç çekinmiyor. Hayır amacıyla düzenlenen bir yelken yarışında rekabet etmiş, futbol sahasında rakip olarak ter dökmüş ve kara yelkeniyle birbirlerinin yeteneklerini test etmişti. 

Cambridge çifti tenis ve ragbi gibi farklı spor dallarındaki müsabakaları takip etmekten de büyük keyif duyuyor. 

 

AFP
Cambridge çifti spor etkinliklerinde kafa dağıtmayı çok seviyor (AFP)

 

Prens William ve Kate Middleton birlikte her ne yaparsa yapsın kendilerine vakit ayırıp eğlenmeyi asla ihmal etmiyor. 

5. Ortaklaşa ebeveynlik yapıyorlar

Britanya Kraliyet ailesine yakın bir kaynak, önceki nesillerden farklı olarak William ve Kate'in "geleneksel görevlerle modern ebeveynliği harmanladığını" söylüyor. 

Her ne kadar Maria Teresa Turrion Borrallo çocuklarına dadılık yaparak onlara destek olsa da çift, okul tatilleri sırasında çalışmalarına ara verip çocuklarıyla vakit geçiriyor. 

 

AP
Çift çocuklarıyla yakından ilgileniyor (AP)

 

Yemek yapmak, oyun oynamak ve bisiklete binmek gibi farklı aktivitelerle Cambridge Dükü ve Düşesi çocuklarına bolca zaman ayırıyor. 

Çocuklarıyla farklı aktiviteler yaptıktan sonra günün yorgunluğunu birlikte attıklarını söyleyen bir kaynak, "William, Kate'e cin tonik getiriyor. Birbirlerine göz kulak oluyorlar ama farklı biçimlerde" ifadelerini kullanıyor. 

 

Independent Türkçe, People

DAHA FAZLA HABER OKU