Ricky Gervais, Will Smith'in 10 yıllık yasağını yorumladı

Komedyen daha önce Chris Rock'ı savunmuş ve şakası için "uslu" demişti

(Reuters)

Ricky Gervais, Akademi'nin Will Smith'in gelecekteki Oscar törenlerine katılmasını 10 yıl yasaklamasına tepki gösterdi.

Akademi, geçen ayki törende eşi Jada Pinkett Smith hakkında şaka yapan Rock'ı sahnede tokatlayan Smith'in karşılaşacağı sonuçlara karar vermek için 8 Nisan'da toplandı.

Kararın kamuoyuna açıklanmasından kısa bir süre sonra Gervais, Smith'in cezasıyla ilgili haberleri Twitter üzerinden şu açıklamayla yeniden paylaştı:

Umarım iyi halden sadece 6 yıl yatar.

Gervais, Smith - Rock olayı sonrasında ünlüler arasında epey öne çıkan bir ses oldu.

Daha önce olaylar hakkında Chris Rock'ı savunan bir yorum yapmış ve şakası için "uslu" demişti.

Gervais, Twitter'da "Ne kadar kötü olursa olsun, ki kötü de değildi, birisine bir şaka yüzünden vuramazsın!" diye yazmıştı.

Bu şimdiye kadar yaptığım en uslu şaka gibiydi.

Toplantıdan sonra yayımlanan açık mektupta Akademi Başkanı David Rubin ve CEO Dawn Hudson, bu yılki Oscar ödüllerinin "Smith'in sahnede sergilediği kabul edilemez ve zararlı davranışların gölgesinde kaldığını" yazdı.
 


Mektup şöyle devam etti:

Bugün Will Smith'in davranışına tepki olarak sergilediğimiz bu eylem, oyuncularımızla misafirlerimizin güvenliğini korumak ve Akademi'ye olan güveni yeniden sağlamak için daha büyük bir hedefe doğru atılmış bir adımdır. Bunun, olaya dahil olan ve olaydan etkilenen herkes için bir iyileşme ve yenilenme dönemi başlatabilmesini de umuyoruz.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films

Independent Türkçe için çeviren: Onur Bayrakçeken

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU