Tom Hanks "ölü gibi bakan gözlere" sahip olduğu için kovduğu aktörden yıllar sonra özür diledi

Oscar ödüllü oyuncu, durumu "tüyler ürpertici" diye niteledi: "Ben ne yapmışım?"

Tom Hanks, Connor Ratliff'e yaptığından ötürü dehşete düştüğünü söyledi (AFP - Instagram/@connorratliff)

Tom Hanks iddiaya göre "ölü gözlere" sahip olduğu için Band of Brothers'dan kovduğu aktör Connor Ratliff'ten 20 yıldan uzun süre sonra özür diledi.

Şu sıralar The Marvelous Mrs Maisel adlı dizide rol alan Ratliff, HBO'nun 2001 tarihli mini dizisinde çekimlerin başlamasından hemen önce küçük bir rolden kovulduğunu ve son anda yerine başkasının alındığını iddia ediyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

O zamandan beri Ratliff, Hanks'in akıl yürütmesinin temeline inmeye çalışıyor ve hatta hikaye Seth Rogen, Jon Hamm ve Hanks'in oğlu Colin Hanks gibi konukların yer aldığı Dead Eyes (Ölü Gözler) adlı podcast programının adına ilham verdi. 

Beklenmedik bir hamleyle Ratliff, üçüncü sezonun finalinde bizzat Tom Hanks'i konuk etmeyi artık sağlama almayı başardı.

Ratliff podcast'inin 10 Mart Perşembe günkü bölümünde, 24 yaşındayken katıldığı savaş dramasının seçmelerinin hikayesini anlattı. Bununla birlikte, Hanks başlangıçta "bunun tek bir anının bile bir şey çağrıştırmadığını" söyledi.

Hanks şunları ekledi:

Bu tüyler ürpertici bir hikaye, sadece tüyler ürpertici.

Deneyimli aktör yaptıklarının "tüm sorumluluğunu" aldığını söyledi.

Ratliff'e konuşan Hanks, "Bu şüphesiz yönetmenin işiydi ve yönetmen bendim" dedi.

Ya canımı sıkan bir şeyler vardı ya da hikayenin istediğim yöne gitmesini amaçlayan çok ama çok ince bu tür kararlardan biriydi.

 

hbo.jpg
Damian Lewis, Band of Brothers'da (HBO)

 

Aktör şunları ekledi:

Band of Brothers'da seçmenin yapıldığı özel oda mıydı, her neresiyse... 'Bilemiyorum dostum, bu adam ölü gözlere sahip' dediğimden eminim. 'Saçları çok sarı; çok uzun ve yardımcının Captain Winters'dan daha uzun olmasına izin veremem' diyebilirdim.

'Çok kısa ve ince' diyebilirdim... Bunlardan herhangi birini söyleyebilirdim ve doğru olurdu. Ve fikir beyan edilmiş olurdu.

Ratliff, Hanks'in bu sözü hatırlamakta nasıl zorluk çekebileceğini anladığını ancak bunun, o sırada kendisi için "çok önemli" olduğunu söyledi.

Ratliff şu ifadeleri kullandı:

Bunu çok abartmıştım ama sonra bir anda geçti gitti.

Hanks, podcast'in adını oğlu Colin ve kızı Elizabeth'ten öğrendikten sonra "dehşete düştüğünü" söyledi.

Deneyimli aktör şöyle dedi:

Esasen ürperdim. Kalp atışım fırladı ve 'Ben.. Ben ne yapmışım? Ben ne yapmışım?' dedim.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Sevgi Aydoğan

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU