Thodex'ten sonra Hecoin vurgunu: Yüzlerce kişinin paraları buhar oldu

Hecoin isimli şirketin, binlerce doları buhar ettiği iddia ediliyor

Fotoğraf: Reuters

Türkiye’de binlerce kullanıcısını mağdur eden Thodex vurgunundan sonra yeni bir vurgun daha patlak verdi.

Türkiye’de binlerce kullanıcısını mağdur eden "Thodex vurgunu" sonrası yeni bir vurgun daha yaşandı. Coin borsasında işlem yapan kullanıcıların paraları bu kez de Hecoin’le buhar oldu. 

Hürriyet'te yer alan habere göre, tam ismi Heroes & Empires Coin olan şirket, geçen ekim ayında Yavuz Bunul isimli kişi tarafından Hint Okyanusu’nda bulunan Seyşeller adası merkezli olarak kuruldu. Şirket yetkilileri internet sitesi üzerinden Hecoin’in tanıtımını yaptı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Hecoin şirketi, iddiaya göre sosyal medyada faaliyet gösteren coin fenomenlerine reklam yaptırdı. 

Ön satışında 20 bin aktif üyeye hizmet sağlayan şirketin hesabına binlerce dolar para gönderildi.

Yoğun ilgi nedeniyle coin’lerin tane fiyatı 400 dolara kadar yükseldi. Hecoin’in tüm reklamlarında şirket yabancı bir firmaymış gibi gösterildi.

Bir gecede sıfırlandı

Kripto alış ve satışlarının yapıldığı Hecoin uygulamasında önceki hafta sorunlar yaşanmaya başlandı. Uygulamada özellikle para çekme işlemleri yavaşladı. Dün gece ise Hecoin hisseleri sıfırı gördü.

Dolandırıldığını anlayan binlerce kullanıcı Twitter’da şikayetlerde bulundu. Sabah saatlerinde ise Hecoin’in telefon uygulamaları, son olarak da şirketin Amerika merkezli gösterilen Twitter hesabı kapandı. 

Thodex vurgunun ardından Hecoin’de yaşanan skandal sonrası yüzlerce kişi mağdur oldu. Mağdur vatandaşlar sosyal medya hesaplarından Hecoin’i öneren fenomenlere tepki gösterdi.

Yaşanan olayın ardından binlerce doların buhar olduğu iddia ediliyor.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU