Selvi: İmamoğlu neden geri adım attı?

“İmamoğlu’nun bu açıklamasının, CHP Genel Merkezi’nde ‘Geri adım atmak zorunda kaldı’ şeklinde değerlendirildiği söyleniyor”

Fotoğraf: Reuters

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda geri adım attığını” bunun sebebinin Mansur Yavaş’ın açıklaması olduğunu söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Selvi, bugünkü köşe yazısında şu görüşlerini dile getirdi:

Anketlerde Erdoğan’ın karşısında, en çok oy alan iki isim olarak Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu ön plana çıkıyordu. Ancak Mansur Yavaş’ın, cumhurbaşkanı adaylığını düşünmediğini, bir dönem daha Ankara’ya hizmet etmek istediğini açıklamasından sonra gözler İmamoğlu’na çevrilmişti. Ekrem İmamoğlu da, “Şu an benim aklımdan geçen ve amacım, İstanbul’da görevini en iyi yapan bir belediye başkanı olmaktır. Dahası hedefim, İstanbul’da tarihin en başarılı belediye başkanı olmaktır, daha ötesi yok” diye açıklama yapmak durumunda kalmıştı. 

İmamoğlu’nun bu açıklamasının, CHP Genel Merkezi’nde “Geri adım atmak zorunda kaldı” şeklinde değerlendirildiğini iddia eden Selvi, yazısının ilgili kısmını şöyle bitirdi:

 “Mansur Yavaş, aday olmayacağını açıklayınca İmamoğlu da açıklama yapmak zorunda kaldı. Ekrem İmamoğlu’nu Mansur Yavaş yaktı” değerlendirilmesi yapılıyor.

 

Hürriyet, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU