Bahçeli YSK kararını değerlendirdi: Anlaşılması zor, siyaseten yanlış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli YSK'nın "soruşturulan seçim kurullarıyla devam" kararına tepki gösterdi

Fotoğraf: AA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) hakkında soruşturma açılan seçim kurulu başkanları ile diğer yetkililerin değiştirilmesine gerek yok kararına ilişkin "Anlaşılması zor" ifadesini kullandı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bayram namazı sonrası Alparslan Türkeş'in mezarını ziyaret eden Bahçeli gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, "Bu tür davranışların anlaşılması zordur. Hangi anayasal kurum olursa olsun bu tür davranışlarla Türk milleti muhatap edilmektedir. Soruşturmaya muhatap olanların haklılığı ya da haksızlığı belirlenmeden 'gelin seçimi bareber yapıyoruz' demek, siyaseten tartışılır. 19 gün bu tartışılacak, tadı tuzu kalmıyor." dedi.

Bahçeli, Kuzey Irak'ta PKK'ya yönelik düzenlenen Pençe Harekatı'na ilişkin de konuştu: 

"Terörle mücadelede Türkiye'yi huzura kavuşturabilecek kararlılıklara şahit olunmuştur. Bütün bunlar olurken de özellikle en son yapılmış olan Pençe Hakekatı'nda şehitlerimiz olmuştur. Türkiye üzüntülü bir bayram dönemi yaşamıştır. Artık bayramın ilk gününden itibaren Türkiye'yi meşgul edecek konuların başında İstanbul seçimleri gelmektedir. Sevgi, saygı içerisinde, gerilim yaratmadan YSK'nın almış olduğu kararları da aşırı derecede tartışmadan seçimleri gerçekleştirmeliyiz. Sonuç ne olursa olsun, gelecek açısından önemli bir adım olarak görülmeli bu seçimler... MHP olarak biz, bu düşünceyle bayram sonrası Türkiye'yi okumaya çalışıyoruz..."

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU