Uğur Dündar: Paramount Otel skandalında yeni sayfa

Uğur Dündar, Sözcü gazetesindeki bugünkü yazısında Paramount Otel'deki skandallar hakkında Yasemin Victoria Uras mektubuna yer verdi

Uğur Dündar, Paramount Otel'in kurucusu Atilla Uras'ın kızı Yasemin Victoria Uras’ın mektubunu yayımadı/   Kolaj: Independent Türkçe

Sedat Peker'in iddialarıyla gündeme gelen Paramount Otel skandalının her geçen gün yeni bir boyut kazandığını belirten Uğur Dündar, ultra lüks otelin ilk sahibi Atilla Uras'ın mirasçılarından kızı Yasemin Victoria Uras’ın pazartesi günü yeni bir suç duyurusunda bulunmaya hazırlandığını belirtti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Yasemin Victoria  Uras’ın otelin satışı sonrası kendilerine verilen 46 milyon dolarlık çeki, bir türlü tahsil edemediklerini aktardığını belirten Uğur Dündar, otelini geri almak için mücadele eden Uras’ın kendisine gönderdiği mektubu köşesinde yayımladı.

Yasemin Victoria  Uras, Uğur Dündar’a gönderdiği mektupta yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Otelin satışı sonrasında bedelinin ödenmemiş olması nedeni ile Andrey Radyukevich'den olan alacağım için, öncelikle icra takibi başlatmak durumunda kaldım. Babamla Andrey Radyukevich arasında imzalanmış olan sözleşmede Andrey'in adresi; Torba Mahallesi, Usuluk Koyu No: 10, Bodrum/Muğla, VOGUE HOTEL olarak gösteriliyordu. Biz de icra takip dosyasından bu adrese tebligat gönderdik. Ancak Andrey Radyukevich'in bu adreste tanınmadığı öne sürülerek tebligatımız iade edildi. Buna rağmen, Ticaret Sicil Gazetesi'ndeki son adresinin burası olması nedeniyle yeniden tebligat çıkarıldı. İlginçtir, ikinciden nasıl haberi olduysa, icra dosyasına itiraz edildi!..

Hemen itirazın iptali davası açtık. Mahkeme tebligatları yine aynı adrese yapmaya başlayınca, bu defa yetkilisinin Turan Avcı olduğu Vogue Hotel Bodrum'un işletmeciliğini yapan BYT Peyzaj Hafriyat İnşaat ve Turizm A.Ş. tarafından geri gönderildi. Gerekçe olarak da; Andrey Radyukevich'in Bodrum'da değil, Rusya'da yaşadığı gösterildi!..

Böylece mahkeme tebligatları, bu kişinin Moskova'da tespit edilen adresine çıkardı.

Mahkemece Rusya'ya gönderilen ve dava dilekçesini içeren ilk yazı, 8 ay gibi çok uzun bir sürede tebliğ edilebildi. Sonrasında dosya bilirkişiye gönderildi ve rapor tamamen lehime geldi. Bilirkişi raporunun tamamlanmasıyla dosyamızın hakimi davanın karar aşamasına ulaştığını belirtti.

İlk celsede kararın verilmesini beklerken, bu kez dosyaya bakan hakim değişti!..

Yeni hakimin atanmasıyla başlayan süreçte Andrey Radyukevich, kararı geciktirmek amacıyla duruşmalara katılmadı. Bu gecikme üzerine yeni hakim, bilirkişi raporunun tebligat için Rusya'ya gönderilmesine hükmetti.

Böylece karar yine ertelendi!..

17.06.2021 tarihli duruşmada ise çok şaşırtıcı bir durumla karşılaştık. Çünkü Adalet Bakanlığı'ndan tebligatın yapılıp yapılmadığına ilişkin bir yazının mahkemeye gelmediğini gördük!..

Kanaatim o ki, gizli bir el, bu tebligatın Rusya'ya ulaşmasını engelliyor ve kararı geciktiriyor.

Bugüne kadar dosyaya bakan hakimin 4 kez değiştiği dava süreci uzayınca da yasal hakkım olan alacağımı tahsil edebilmem mümkün olamıyor.

Suç duyurusunda bulunmadan önce, bu garip durumu kamuoyunun bilmesinde yarar görüyorum…”

"Peki mahkemenin kararı gecikirken başka neler yaşanıyor?" diyen Dündar, yanıtını ise şöyle verdi:

"Paramount Otel, İsviçre (Montreaux) ve Lüksemburg'da verilen ilanlarla 250 milyon Euro'ya pazarlanıyor!..  Böylece mahkeme karar veremeden satış olsun, Yasemin Uras'la kardeşi Murat, haciz işlemi başlatamadan yeni sahiplerle baş başa kalsınlar isteniyor!.."

 

Sözcü

DAHA FAZLA HABER OKU