JPMorgan'ın CEO'su uzaktan çalışmanın "azimli" gençlere uygun olmadığını söyledi

"Tüm Zoom toplantılarımı iptal etmek üzereyim... Bıktım artık"

Jamie Dimon aynı zirvede Bitcoin'i umursamadığını da söylemişti (Reuters)

JPMorgan Chase'in CEO'su Jamie Dimon, uzaktan çalışmanın "azimli" gençlere uygun olmadığını söyledi.

Yatırım bankacılığı şirketinin yöneticisi, salı günü Wall Street Journal'a koronavirüs pandemisiyle gelen uzaktan çalışma sisteminden bıktığını ve ofise dönmeye hazır olduğunu açıkladı.

Dimon, gazetenin CEO Konseyi Zirvesi sırasında, "Tüm Zoom toplantılarımı iptal etmek üzereyim... Bıktım artık. Bugün Boston'a gidiyorum" dedi.

Evden tam zamanlı çalışma kavramının özellikle de genç nesiller için sürdürülemez olduğunu belirtti.

Dimon, "Fakat bu gençler için işe yaramıyor" diye ekledi.

Azimli olanlar için işe yaramıyor. Anlık fikir üretme açısından işe yaramıyor.

Evden tam zamanlı çalışmanın daha genç ya da daha az deneyimli çalışanlar üzerindeki etkisine ilişkin endişeler sık sık gündeme geliyor. Uzmanlar bunun kariyer gelişimini ve refahı olumsuz etkileyebileceğini düşünüyor.

JPMorgan'ın CEO'su, şirketin yasa ve koronavirüs düzenlemelerine uygun şekilde "çalışanlarını tekrar ofise döndürmek istediğini" açıkladı.

"Bana kalırsa daha çok hibrit çalışma olacak” dedi.

Her şey o kadar da çarpıcı bir şekilde değişmeyecek.

Dimon, mayıs ayındaki aşamalı aşı uygulamalarından sonra temmuz ayı ortasına kadar işgücünün yüzde 50'sinin ofise geri dönmesini beklediklerini söyledi.

Pandemi geçen yıl martta etkisini gösterince, dünyanın dört bir yanındaki çalışanlarla birlikte JPMorgan çalışanları da beklenmedik bir şekilde evden çalışmaya alışmak zorunda kaldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Dimon, Wall Street Journal'ın genel yayın yönetmeni Matt Murray'e, şirketlerin esnek ama yine de "şirket ve müşteriler” için işe yarayan hibrit bir çalışma modeli oluşturması gerektiğini düşündüğünü söyledi.

Dimon zirvede, "Benim görüşüm, eylül veya ekim ayı civarında işlerin tıpkı eskisi gibi görüneceği yönünde" dedi.

The Guardian'ın haberine göre şirketin nisan ayında hissedarlara gönderdiği mektupta CEO, şirket çalışanlarının yüzde 10'unun "şirketteki çok özel rollerde" evden tam zamanlı çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Mektupta, "Genelde birçok çalışanının iş yerinde, tam zamanlı olarak çalışacağı bir model öngörüyoruz" yazıyor.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news/world

Independent Türkçe için çeviren: Ata Türkoğlu

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU