MSB: Zeytin Dalı Harekât bölgesinde gerçekleştirilen saldırıda 2 asker şehit oldu

Bakanlık, “Verilen karşılık sonucu ilk belirlemelere göre en az 3 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirilmiştir” açıklamasında buundu

Fotoğraf: AA

Milli Savunma Bakanlığı, “PKK/YPG terör örgütü tarafından Zeytin Dalı Harekât bölgesinde gerçekleştirilen saldırıda 2 Kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, verilen karşılık sonucu ilk belirlemelere göre en az 3 PKK/YPG’li terörist etkisiz hâle getirilmiştir” açıklaması yaptı.

Bakanlık açıklamasında, “Bölgede belirlenen terör hedefleri ateş altına alınmaya devam edilmektedir. Şehit olan Kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadelerini kullandı.

Şehitler Bursa ve Kahramanmaraş’tan

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş Twitter’dan “Afrin temas hattı üzerindeki Kimar Bölgesi, Basilhaya köyünde bulunan askeri üssümüze hain terör örgütünün yaptığı saldırı neticesinde 2 kahramanımızın şehit olduğunu öğrendim. Şehit olan iki evladımızdan biri Bursa’mızdan... Milletimizin başı sağ olsun” paylaşımını yaptı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ise yine Twitter’dan “Basilhaya Üs Bölgesinde şehadete ulaşan hemşehrimiz Vet. Uzm. Çvş. Ahmet Akdal’a Allah’tan rahmet; ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun” dedi.

Bursalı şehidin isminin Piyade Uzman Çavuş Gökhan Çakır, Kahramanmaraşlı şehidin ise Veteriner Uzman Çavuş Ahmet Akdal olduğu öğrenildi.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU