Soygun şüphelilerinden biri CHP il yöneticisi diğeri AK Parti'li eski bakanın şoförü çıktı

CHP Denizli İl Yönetim kurulu üyesi Ç.H.'nin, soygundan 2 ay sonra İl Emniyet Müdürü'nü ziyaret edip fotoğraf çektirdiği ortaya çıktı

Fotoğraf: AA 

Denizli'de 28 Ağustos'ta meydana gelen soygun girişiminin detayları ortaya çıktı. Tutuklanan Ç.H.'nin CHP Denizli İl Yöneticisi, K.S'nin ise AK Partili eski bakan Sema Ramazanoğlu'nun bir dönem şoförlüğünü yaptığı öğrenildi.

Denizli'de temizlikçi kılığında geldikleri bankalar arası para transfer merkezini soyma girişimleri olumsuz sonuçlanan 3 şüpheli ve onlara yardım eden 3 kişi gözaltına alındı.

Tutuklanan 3 şüpheliden CHP Denizli İl Yönetim kurulu üyesi Ç.H.'nin, soygundan 2 ay sonra İl Emniyet Müdürü'nü ziyaret edip fotoğraf çektirdiği ortaya çıktı.

Gazete Duvar'dan Ayhan Çimendağ'ın haberine göre yakalanan 6 kişiden, tutuklanan 3 isim arasındaki K.S.'nin de eski AK Parti Denizli Milletvekili ve 64'üncü Hükümet'te Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görev yapan Sema Ramazanoğlu'nun, bir dönem şoförlüğünü yaptığı öğrenildi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ne olmuştu?

28 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan gelen olayda, Hüdai Oral Caddesi üzerinde bulunan para transfer merkezine temizlikçi kılığında gelen 3 kişi, güvenlik görevlilerini silahla etkisiz hale getirerek içerisinde 13 milyon TL'nin bulunduğu merkezi soymaya çalışmıştı.

Güvenlik görevlilerinin direnişiyle karşılaşan soyguncular, amaçlarına ulaşamadan geldikleri otomobillerine binerek kaçmışlardı.

Yapılan inceleme ve araştırmalar sonrası Cinayet ve Gasp Büro Amirliği ekipleri, soyguna karışan şüphelilerin kimliklerini tespit etti. Soyguna karışan B.Y., M.A., K.S., R.T., İ.Y. ve Ç.H. gözaltına aldı.

Şüphelilerden M.A.'nın para toplama merkezinde güvenlik görevlisi olarak çalıştığı, soygun için içeriden şüphelilere bilgi sızdırdığı, olay günü izinli olduğu öğrenildi. Olaya adı karışan CHP Denizli İl Yöneticisi Ç.H.'nin ise olayın ardından şüpheliler ile telefonla görüştüğü belirlendi. Şubeye temizlik görevlisi görünümünde giren kişinin ise M.A.'nın akrabası B.Y., diğerlerinin de arkadaşları olduğu tespit edildi.

Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen 6 şüpheliden B.Y., CHP Denizli İl Yöneticisi Ç.H. Ve K.S. tutuklanarak cezaevine gönderildi. M.A., R.T. ve İ.Y. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

 

 

Gazete Duvar

DAHA FAZLA HABER OKU