AK Parti Sözcüsü Çelik'ten provokasyon uyarısı: Türkiye'nin sosyal bünyesine karşı kimse kışkırtıcılık yapamaz

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Çelik, "Birilerinin sosyal medyada ya da başka mecralarda Türkiye Cumhuriyeti’nin Ermeni vatandaşlarını tehdit ya da taciz etmesine asla müsaade etmeyiz" dedi

Fotoğraf: AA

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Azerbaycan ve Ermenistan arasında başlayan çatışmaya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısını şiddetle kınadıklarını vurgulayan Çelik, "Haksız ve hukuksuz bu eylemin karşısında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Sosyal medyada Türkiye'de yaşaya Ermeni vatandaşlara karşı kullanılacak paylaşımlara da tepki gösteren Çelik, "Birilerinin sosyal medyada ya da başka mecralarda Türkiye Cumhuriyeti’nin Ermeni vatandaşlarını tehdit ya da taciz etmesine asla müsaade etmeyiz" ifadelerini kullandı.

Çelik şöyle devam etti:

Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşlarının bir kısmını tehdit ya da taciz edenlerin yaptığı provokasyondur. Bu ülkeye kötülük etmektir. Türkiye güvenli bir ülkedir. Türkiye bir hukuk devletidir. Türkiye Cumhuriyeti, vatandaşları arasında ayrımcılığa izin vermez.

Hangi sebeple olursa olsun, vatandaşlarımız arasında ayrımcılık yapmaya çalışanlar ülkemize kötülük etmek isteyenlerdir. Ermenistan’a karşı kararlı duruşumuzu başka alanlara sevketmek isteyenler provokasyon peşindedir. Türkiye’nin sosyal bünyesine karşı kimse kışkırtıcılık yapamaz.

Türkiye’nin sosyal bünyesinin bağışıklık sistemi her türlü provokasyon virüsüne karşı yüksek bağışıklığa sahiptir.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU