Galatasaray Kulübü: Kamuoyundan saklayacak hukuka aykırı hiçbir eylem ve işlem söz konusu değildir

Galatasaray Kulübü, yapılan transferler sonrası medyada yer alan menajer ödemeleriyle ilgili haberler üzerine yaptığı açıklamada kulübün tüm hukuki haklarının kullanılacağını bildirdi

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray Kulübü, medyada yer alan menajer ödemelerinin belgeleri yönündeki haberler üzerine bir açıklama yayımladı.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden "Gündem değiştirmeye yönelik planlı saldırılar hakkında" başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Menajerlere yapılan ödemelerle ilgili resmi evrakın son dönemde çeşitli mecralarda ahlak ve hukuk kurallarına aykırı şekilde paylaşılması üzerine tekrar bir açıklama yapma gereği doğmuştur.

Galatasaray Spor Kulübü’nü ve Yönetim Kurulu’nu yıpratmaya, Galatasaray’ın marka değerini düşürmeye, 23. Şampiyonluğumuzu engellemeye yönelik bu planlı ve organize saldırıyı yapanlar camiamız ve spor kamuoyunun malumudur. 

 

 

Açıklamada, belgeleri yayınlayanların, üzerlerindeki imzaları deşifre ederek Kişisel Verileri Koruma kanunu kapsamında suç işledikleri ileri sürülerek, şöyle denildi:

Maddi menfaat karşılığı sipariş üzerine belge hırsızlığı yapan ve geçmişte hukuka aykırı işlemlerin yayınlandığı tapelerin başrol oyuncusu olan kişinin de içinde olduğu şahısların gerekli cezaları alması için tüm hukuki işlemler başlatılmıştır.

Galatasaray Spor Kulübü’nün idari, mali, sportif işlemlerine ilişkin tüm belge ve bilgilerin yıllık faaliyet raporlarında yer aldığının aktarıldığı açıklamada, sarı-kırmızılı kulübün ulusal ve uluslararası bağımsız denetim firmaları tarafından mali olarak sürekli denetlendiği ve Finansal Fair Play anlaşması gereği UEFA'nın da incelemesi altında olduğu vurgulandı.

Yapılan tüm anlaşmaların Galatasaray Spor Kulübü'nün menfaatleri ve hukuk kuralları çerçevesinde yapıldığı belirtilerek, şu değerlendirmede bulunuldu:

Kulübümüzün kamuoyundan saklayacak hukuka aykırı hiçbir eylem ve işlemi söz konusu değildir. Çeşitli mecralarda sanki ortada bir suç unsuru varmış gibi Galatasaray Spor Kulübü'nü ve yönetimini karalamak, itibarını zedelemek niyetiyle yapılan algı operasyonlarına karşı camiamızı dikkatli olmaya, tek vücut halinde davranmaya davet ediyoruz. 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU