Libya Savunma Bakanı Namroush ile bir araya gelen Bakan Akar: Meşru hükümetin yanındayız

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya Savunma Bakanı Selahaddin Namroush ile görüştü

Selahaddin Namroush - Hulusi Akar / Fotoğraf: AA

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Bakan Hulusi Akar, Milli Savunma Bakanlığı’nda askeri törenle karşıladığı Libya Savunma Bakanı Selahaddin Namroush ile bir araya geldi.

İki bakan heyetlerarası görüşmelere de başkanlık etti. Görüşmelerde Akar, Türkiye'nin 500 yıllık ortak geçmişi, dostluğu, kardeşliği ve kültür bağlarının bulunduğu Libyalı kardeşlerine askeri ve güvenlik alanlarındaki eğitim ve danışma faaliyetlerine devam edeceğini belirtti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

“Libyalıların tamamını kucaklayan bağımsız ve egemen bir Libya'yı destekliyoruz”

Libya’da meşru hükümetin yanında oldukları belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

Bakan Akar görüşmede Namroush'a, Türkiye'nin Libya'ya askeri ve güvenlik alanlarındaki eğitim ve danışma faaliyetlerine devam edeceğini iletti. Akar, Namroush'a, barış ve kalıcı istikrarı sağlamak maksadıyla Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tanınan Libya'daki meşru hükümetin yanında olduklarını aktardı.

Bakan Akar, "Libya Libyalılarındır" diyerek, Türkiye'nin, toprak bütünlüğü ve siyasi birliği sağlanmış, Libyalılar tarafından sahiplenilmiş, Libyalıların tamamını kucaklayan bağımsız ve egemen bir Libya'yı desteklediğini ifade etti.

Görüşmelere, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler de katıldı.

 

Independent Türkçe, Ajanslar
 

DAHA FAZLA HABER OKU