Ahmet Hakan: Ali Babacan, CHP tabanını Abdullah Gül’e ısındırmaya çalışıyor

“Ali Babacan gibi Çıkrıkçılar Yokuşu’nda yetişmiş bir tüccarın, yanlış yere tezgâh açmasının başka makul bir açıklaması olamaz”

Fotoğraf: AFP

Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın CHP tabanını 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ısındırmaya çalıştığını öne sürdü.

Hakan, bugünkü köşe yazısında “Ali Babacan’ın normalde AK Parti tabanını etkilemesi gerektiği” görüşünü dile getirirken şunları yazdı:

Peki Ali Babacan ne yapıyor?

CHP tabanına şirinlik yapıyor.

Açın bakın:

Ali Babacan’a “Yaşa! Var ol! Bravo! Şahane!” çekenlerin alayı, seçim geldiğinde mührü CHP’nin böğrüne vuracak tipler.

Hakan, “aklını kurcalayan meseleyi” de şöyle anlattı.

Çocukluğunda babasının Çıkrıkçılar Yokuşu’ndaki mağazasında çalışarak tüccarlığı öğrenen Ali Babacan, nasıl oluyor da göz göre göre yanlış yere tezgâh açıyor? Bırakın Ali Babacan gibi çocukluktan tüccarlığı öğrenmiş bir ismi, benim gibi ticaretten zerre çakmayan biri bile bunu yapmaz.

Yoksa... Yoksa... İşin içinde bir hinlik mi var? Düşündüm, taşındım, işin içinde bir hinlik olduğuna karar verdim ve galiba söz konusu hinliği de buldum!

Ali Babacan sanırım şöyle bir şey yapmaya çalışıyor:

CHP tabanını Abdullah Gül’ün çatı adaylığına ısındırmaya çalışıyor.

Ali Babacan gibi Çıkrıkçılar Yokuşu’nda yetişmiş bir tüccarın, yanlış yere tezgâh açmasının başka makul bir açıklaması olamaz.

 

Hürriyet, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU