Kadın çalışana tokat atıp küfreden MHP'li Belediye Başkanı millet ittifakını suçladı

3 yıl önce kaydedildiği iddia edilen görüntüler 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde dolaşıma sokuldu

Aydın Nazilli Belediye Başkanı ve cumhur ittifakının 31 Mart adayı MHP'li Halil Alıcık tartıştığı kadın çalışana önce küfretti ardından tokat attı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde dolaşıma giren görüntünün, kadın işçinin “Zaten 1350 liraya çalışıyorum bir de maaşımdan kesiliyor" sözlerinden de eski tarihli olduğu anlaşılıyor.

Kadına şiddetle sonuçlanan tartışmanın nedeni ise, belediye çalışanının, biriminin değiştirilmesi talebi üzerine işten atılması. 

Kadın çalışanın ağlayarak "Tek istediğim birimimin değiştirilmesiydi. Ancak siz benim işten çıkışımı veriyorsunuz" sözlerine Halil Alıcık “Çalışmak ayrı bir şey bu iş ayrı bir şey, sen terbiyesizsin” diye yanıt veriyor.

Alıcık, kadın çalışanı sandalyeye oturmaya zorluyor. Şiddete maruz kalan kadınsa lavaboya gitmek istediğini söylüyor ancak buna izin verilmiyor. Belediye Başkanı Alıcık odadan çıkarken şiddet uyguladığı kadına karşı "Sana o kadar kırıldım ki anlatamam" diyor. 

Şiddet mağduru kadın çalışan tarafından kaydedilen görüntüler aydinlife.com isimli yerel haber sitesinde yayınlandı.

Belediye Başkanı'ndan açıklama

Görüntünün yayınlanması üzerine MHP'li belediye başkanı Halil Alıcık bir basın açıklaması yaparak millet ittifakını suçladı. Alıcık "kurgulanmış bir senaryo" ifadelerini kullandığı açıklamada olayı doğruladı ve 2016 yılında yaşandığını söyledi.

Alıcık, kadın çalışanın daha sonra Aydın Büyükşehir Belediyesi'nde güvenlik görevlisi olarak işe alındığını ve hala çalıştığını ifade etti.

Alıcık basın açıklamasında millet ittifakını şu sözlerle suçladı:

"Bahse konu görüntü halk nezdinde şahsıma ve cumhur ittifakına gösterilen yüksek teveccüh karşısında, zillet ittifakının yereldeki piyonlarının kurguladığı bir senaryodur. Görüntüdeki olay 2016 yılında yaşanmış olup adı geçen kişi önceden planlı bir şekilde gizli kamera ile çekim yapmış, işine yarayacağını düşündüğü bu görüntüyü 3 yıl sonra aleyhe kullanılması için zillet ittifakının yereldeki piyonlarına vermiştir. 3 yıl sonra sözüm ona bir haber sitesi ve sosyal medya aracılığıyla servis edilen bu görüntü ile öngördükleri amaç açıkça ortadadır ki şahsımı kamuoyunda küçük düşürüp, oy devşirme çabasıdır."

DAHA FAZLA HABER OKU