Washington Fenerbahçeliler Derneği 200 evsize yemek dağıttı

ABD'nin başkenti Washington'daki Fenerbahçeliler Derneği, koronavirüs nedeniyle 200 evsize yemek dağıttı. Dernek Başkanı Erhan Türk, Ali Koç'tan ilham aldıklarını söyledi

Kovid-19'un en çok etkilediği ülke olan ABD'de 1 buçuk milyondan fazla vaka tespit edildi / Fotoğraf: AA

Washington DC Fenerbahçeliler Derneği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle zor günler geçiren Washington'daki evsizlere yemek ikramında bulundu.

 

 

ABD'yi vuran Kovid-19 salgınından en fazla etkilenen kesimlerden biri olan evsizlere, Washington'daki Fenerbahçeliler yardım eli uzattı.

 

 

Bölgede yaşayan Fenerbahçelilerin kurduğu dernek, başkentte yer alan Franklin Meydanı'nda 200 kadar evsize yemek dağıttı.

 

 

Dernek Başkanı Erhan Türk, "İlk günden beri kendimize şu soruyu soruyoruz: Birçok insanın evlerinden çıkamadığı şu günlerde bu evsizlere kim yardım edecek? Elbette bu evsizlere yardım eden az sayıda kişi ve kuruluş var ancak böyle bir dönemde biz de üzerimize düşeni yapmak istedik" ifadelerini kullandı.

 

 

Türk, Türkiye'de geniş bir dayanışma kampanyası başlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kendilerini her zaman sosyal sorumluluk kampanyalarına teşvik eden Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'tan ilham aldıklarını dile getirdi.

 

 

Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 90 bini geçtiği ABD'de vaka sayısı ise 1 milyon 500 binin üzerinde seyrediyor.

 

Independent Türkçe, Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU