Yedi Kocalı Hürmüz internette yayımlanacak

Oyun 17 Mayıs pazar günü saat 15.00'te İBB Kültür Sanat YouTube adresinde yer alacak

(İBB)

Mayıs ayı boyunca her hafta pazar günleri İBB Şehir Tiyatroları’nın daha önce sahnelenmiş ve büyük beğeniyle izlenmiş oyunları dijital olarak yayınlanıyor.

17 Mayıs Pazar günü saat 15.00’te Yedi Kocalı Hürmüz oyunu, İBB Şehir Tiyatroları ve İBB Kültür Sanat Youtube adreslerinde sanatseverlerle buluşacak.

Sadık Şendil`in 1967'de yazdığı, İBB Şehir Tiyatroları’nda 2005'te ilk kez sahnelenen oyun, kadın-erkek ilişkilerine, aşk ve para ekseninde komik unsurları da ön plana çıkararak bakıyor. Oyun, ekonomik sıkıntılar nedeniyle ihtiyaçlarını beş kocaya paylaştıran Hürmüz`ün yaşantısını sahneye taşıyor.

Sadık Şendil’in geleneksel seyirlik oyun dünyasını sahneye taşıdığı çalışması, müzikli oyunlar arasında önemli bir yer tutuyor. Birçok özel ve kamu tiyatrosunca sahneye konan Yedi Kocalı Hürmüz, eğlenceyi öne çıkaran, geleneksel olanla batılı olanı buluşturan yanıyla da tiyatro için özgün bir örnek olarak öne çıkıyor.

Kemal Kocatürk’ün yönettiği oyunda Oya Başar, Nilgün Kasapbaşoğlu, Atacan Arseven, Rauf Altıntak ve Mustafa Arslan'la birlikte kalabalık bir oyuncu kadrosu rol alıyor

Mayıs ayında yayımlanacak diğer oyunlar şöyle:

İstanbul Efendisi 24 Mayıs 2020 Pazar 15:00

Surname 2010 31 Mayıs 2020 Pazar 15:00

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU