Erdoğan konuştu, Koca gözyaşlarını tutamadı

Çankaya Köşkü'ndeki koronavirüs zirvesinde Erdoğan'ın teşekkürü sonrası Koca gözyaşlarına hakim olamadı

Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüsle mücadele zirvesinde yaptığı konuşma sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın gözyaşlarını tutamadığı öğrenildi.

Hürriyet'ten Gizem Karakış'ın aktardığına göre,  Çankaya Köşkü’nde yapılan zirvede Erdoğan, fedakârlıklarından ve bu süreci iyi yönetmesi dolayısıyla Sağlık Bakanı Koca’yı kutlarken sağlık personeline de şu sözlerle teşekkür etti:

Bütün doktorlarımız, hemşirelerimizden, sağlık çalışanlarımıza kadar tüm personel koordineli ve birlik içinde çalışıyor, hepsine teker teker teşekkür ederiz. Takdire şayan fedakârlık gösterdiler. En riskli meslek olmasına rağmen hepsi görevlerinin başında fedakârca çalışıyorlar. İlk andan itibaren doğru bilgiler ile kamuoyunun aydınlatılmasına katkı sağladılar. Sağlık Bakanımız da bu süreçte gece gündüz demeden onlarla birlikte çalıştı. Bizler onların söylediği her kelimeye harfiyen uymalıyız.

Erdoğan’ın bu sözleri üzerine duygulanan Bakan Koca, gözyaşlarını tutamadı. Toplantıda söz alan 85 katılımcının her biri de sözlerine başlarken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ve sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

 

Hürriyet

DAHA FAZLA HABER OKU