CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'na koronavirüs ertelemesi

CHP Sözcüsü Öztrak, 28-29 Mart'ta yapılması planlanan 37. Olağan Kurultayın koronavirüs önlemleri kapsamında ertelendiğini açıkladı

Fotoğraf: AA

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, 29-29 Mart'ta yapılması planlanan 37. Olağan Kurultayın koronavirüs önlemi kapmasında ertelendiğini duyurdu. 

Çin'in Vuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve binlerce kişinin ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Türkiye'de önlem olarak çoğu organizasyon, etkinlik iptal edildi. 

Bu kapsamda CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sırasında açıklama yapan Parti Sözcüsü Faik Öztrak da 28-29 Mart'ta yapılması planlanan 37. Olağan Kurultay'ın ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı.

Halkın alacağı önlemlerin, bu salgının sağlık sistemi üzerindeki baskısını hafifleteceğini ifade eden Öztrak, öncelikli hedefin, salgının bulaşmasını önlemek ve vatandaşların hastaneye düşmesini engellemek olması gerektiğini dile getirdi.

Bir basın mensubunun, "Kurultay ne zamana ertelendi?" sorusu üzerine Öztrak, "Henüz belli değil, gelişmeleri izleyeceğiz" yanıtını verdi.

"Sayın Kılıçdaroğlu'nun planlanan programlarında bir değişiklik söz konusu olacak mı?" sorusunu Öztrak, "Hayır. Programları yeniden ayarlanıyor. Genel Başkanımızın tabii bazı yerlerde değişiklik yapmak zorunda kaldık. Onları da sizlerle paylaşacağız" diye cevapladı.

CHP'de il ve ilçe kongreleri tamamlanmış, büyük kurultay öncesi kadın ve gençlik kolları kongreleri yapılıyordu.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU