Kılıçdaroğlu'nun 'Elazığ afet bölgesi ilan edilsin' teklifine Bahçeli'den tepki: Hangi teklif olursa olsun destek vermeyiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Bahçeli'ye CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Elazığ afet bölgesi ilan edilmeli" teklifi de soruldu 

Fotoğraf: AA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da bir grup gazeteci ile bir araya geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Elazığ afet bölgesi ilan edilmeli, biz böyle bir teklif verdik. Sizler ‘hayır bu teklifi AK Parti olarak biz vereceğiz derseniz’ sizin teklifinizi destekleriz” şeklindeki sözleri ile ilgili gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Bahçeli, "CHP, gizli gizli millete tuzak kurma hesabındadır" yorumu yaptı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bahçeli devamında şöyle konuştu:

Esasen CHP, her şeye herkese karşı olmayı siyaset yapmak, muhalefet etmek zannetmektedir. Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremler sonrasındaki CHP’nin tavrı da bunlardan farklı değildir. Doğal afetlere karşı devletin ve siyasetin bütün kurumlarının birlikte mücadele etmesi icap ederken; Kemal Kılıçdaroğlu, bilerek ve isteyerek ayrı baş çekmekte, ayrımcı tutum takınmaktadır.

"CHP’nin samimiyeti kalmamıştır" diyen Bahçeli, "CHP, TBMM’ye hangi konuda teklif getirirse getirsin MHP olarak destek vermemiz mümkün değildir" dedi.

"AB dağılacak demiştik"

Bahçeli’ye, AB’nin geleceğine yönelik tartışmalar da soruldu. 

Bahçeli, “AB’nin tarihsel varlığı tartışılıyor. Avrupa Parlamentosu Brexit anlaşmasını onayladı. Siz AB’nin geleceğini nasıl görüyorsunuz? Birlik dağılıyor mu?” şeklindeki soruya da şu yanıtı verdi:

MHP’nin AB’ye bakışı bellidir, dünden bugüne değişiklik göstermemiştir. Bu konuda çizgimiz bellidir. Duruşumuz bellidir. Görüşümüz çok açık ve aşikardır. Brexit süreci sancılı bir seyir izlemiştir. Hatta Brexit Birleşik Krallık’ta hükümet değişikliğini sağlamış, 2016’dan beri siyasi ve toplumsal dengeyi müessir şekilde etkilemiştir. Birleşik Krallık 47 yıllık birlik üyeliğini sonlandırmıştır. Avrupa Parlamentosu Brexit Antlaşması’nı nihayet onaylamıştır. Bu beklenen bir gelişmedir. Biz günü geldiğinde AB’nin dağılacağını farklı zaman ve zeminlerde devamlı vurguladık. Çünkü inandırıcı olmayan, zorlama ve ülkelerin egemenlik haklarını tartışmaya açan bir hukuki ve siyasi yapısı olduğunu müşahede ettik, bu kanaatimizi de her zaman mahfuz tuttuk.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU