Yavaş: Belediye meclisindeki arkadaşlar iyi niyetli fakat seçim sonuçlarını hazmedemeyen bir kişi önergelerimizi reddettiriyor

Yavaş, belediye meclisinde verilen kararları değerlendirirken isim vermeden suçlamada bulundu

Fotoğraf: ankara.bel.tr

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görev yapan isimlerin iyi niyetli olduğunu ancak seçim sonuçlarını hazmedemeyen bir kişinin önergelerini reddettirdiğini iddia etti.

Yavaş, "Başarısız olalım diye böyle karar alıyorlar” dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, KRT TV'de gazeteci Saygı Öztürk'ün sunduğu televizyon programında konuştu; gündeme dair açıklamada bulundu. 

Elazığ’da meydana gelen depreme dair konuşan Yavaş şu ifadeleri kullandı:

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından herkes orada. Hiç kimseyi ayırmadan ben hepsine çok teşekkür ediyorum. Bu çok önemli bir hadise. Böyle zamanlar bizim birlik olduğumuz zamanlar; ama bizi hep acılar mı birleştirecek? Sadece acılar bizi birleştirmemeli. Bizim kavga edecek tartışacak bir durumumuz yok. Özellikle Ankara için şunu söyleyebilirim, bizler seçilmiş insanlarız, halka karşı sorumluluklarımız var. Seçildikten sonra siyaset bitmiştir. Herkese karşı sorumluluğumuz var. Herkesten vergi alıyoruz herkese eşit hizmet ediyoruz. Bu Elazığ’daki olay da bize ders olmalı. Sadece acılarda değil sevinçlerde de birlikte olmalıyız. Her olayda yan yana gelmeliyiz.

“Ayrımcı dili kullanan herkes kaybeder” diyen Yavaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

Biz artık bu dili terk etmeliyiz. Hepimizin kardeş olduğunu kabul etmeliyiz. Şimdi böyle bir şey olabilir mi; Depremde enkaz altında kalanın partisi şu, gelen belediyenin partisi şu. Bunlar şeytanın aklına gelmeyecek hadiseler. Nasıl enkaz altından birini çıkarırken bunlar akla gelmiyorsa, normal hayatta hizmet ederken de bunlar akla gelmemeli.

Ankara’daki toplanma merkezlerine değinen Yavaş “Ankara’nın acil toplanma alanları, bizim internet sitemizde yer alıyor” dedi.

“Bir kişi önergelerimizi reddettiriyor”

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin çalışmalarına da değinen Yavaş “Belediye meclisindeki arkadaşlar iyi niyetli arkadaşlar fakat seçim sonuçlarını hazmedemeyen bir kişi önergelerimizi reddettiriyor. Başarısız olalım diye böyle karar alıyorlar” dedi.

Ankara’daki metro çalışmalarına da değinen Yavaş, Dikimevi metrosunu 6 durak uzatmak için çalışmalara başladıklarını kaydetti.

 

KRT TV

DAHA FAZLA HABER OKU